kontrowersyjne · life-style

Tajlandia, czyli jak mężczyzna staje się kobietą. Raj dla transpłciowych.

8457806762_14ac597201_btaj.jpg

Świat nigdy nie przestaje mnie zadziwiać, a wzrok zawodzić. Nie tak dawno odbył się kolejny finał Konkursu Piękności Miss Polonia 2017. Wygrała 27-letnia Agata Biernat ze Zduńskiej Woli. Moje serdeczne gratulacje. Jeśli chodzi o mnie – nie oglądam tego typu show, ani nie biorę w nich udziału. Po pierwsze – nie zrobię raczej kariery w modelingu. Brak odpowiedniej figury i aspiracji. Po drugie – nie należę do próżnych kobiet, których życie skupia się i kręci wokół własnego wyglądu. To nie mój świat, nie moja broszka. Kobieta ze zdjęcia, tajka – także jest piękna. Przynajmniej w mojej ocenie. Jednak po przeczytaniu pewnego artykułu odnośnie Tajlandii jakiś czas temu – coraz bardziej doceniam fakt, że jestem Polką i stu procentową kobietą. Dlaczego tak mówię? Ponieważ uśmiechająca się do mnie ze zdjęcia kobieta, o której mowa w przeczytanym przeze mnie artykule – okazała się być mężczyzną.!

Okazuje się, że w Tajlandii nigdy nie można mieć pewności, kogo spotyka się na ulicy. Pewność zyskasz zaglądając dopiero w dowód osobisty danej osoby. Kathoey – czyli trzecia płeć – staje się (jeśli już się nie stała) turystyczną wizytówką Tajlandii. Ubrani w kolorowe damskie stroje, przyozdobione błyszczącymi cekinami oraz piórami, w ostrym makijażu mężczyźni, wyglądają dokładnie jak kobiety. W Tajlandii na masową skalę przeprowadza się operacje zmieniające mężczyzn w kobiety. Nie ma chyba nikogo, kto wyjechałby z tego kraju nie spotykając na swojej drodze przynajmniej jednej takiej osoby. Co więcej, niejednokrotnie turyści nie zdają sobie sprawy z faktu, że w restauracji, w hotelu, w sklepie, właśnie obsłużył ich mężczyzna w damskiej skórze. Zjawisko trzeciej płci znane jest nie tyko w Tajlandii, ale w całej Azji – Wietnamie, Kambodży, Japonii, a nawet na chrześcijańskich Filipinach. Jednak właśnie w Tajlandii osoby trzeciej płci mają najbardziej komfortowe warunki do życia, co sprawia, że kraj ten nazywa się „rajem osób transpłciowych”. Kurczę… Zawsze byłam przekonana, że operacje plastyczne to jednak domena kobiet, a tu proszę! 😀

Czytam więc dalej, nieźle zakręcona: Historycznie Tajowie rozróżniali trzy rodzaje gramatyczne płci: męski (poo chai), żeński (poo y-ng) i kategorię pośrednią zwaną kathoey, czyli trzecia płeć. W ostatnim przypadku, zgodnie z definicją, to osoba, która posiadając konkretną płeć, przyswaja sobie cechy płci odmiennej.Czasem zastanawiam się, jak to właściwie jest z tą naszą tożsamością płci. Dlaczego tak trudno jest niektórym ludziom zaakceptować swoją płeć? Dlaczego decydują się ją zmienić? Ok, nie raz dopadał mnie jakiś kompleks. Patrzyłam w lustro i myślałam: zero biustu, piegi, słodka buzia. Pewnie dlatego mężczyźni mieli mnie za głupiutką, choć uroczą gąskę bez charakteru.. . Ale żeby zmiana płci?!. Ludzie, trzymajcie mnie :D.

Gdyby przestudiować historie wszystkich kathoey, większość chłopców odkrywa swoją trzecią płeć w wieku około 7 lat. Według religii buddyjskiej, która w ponad 95% wyznawana jest w Tajlandii, każdy człowiek przynajmniej raz w jednym ze swoich wielu wcieleń był, jest lub będzie kathoey. Osoba o podwójnym duchu, jak czasem nazywane są kathoey, nie mają jakiegokolwiek wpływu na swoją seksualność w życiu doczesnym. Nikt nie wybiera sobie preferencji seksualnych, a jedynie rodzi się z nimi na podstawie własnej karmy. Co warte odnotowania, większość z nich to osoby niezwykle religijne. Bez względu na to, jaka jest ich profesja – a tajemnicą nie jest, że prawie 100 % z nich w pewnym momencie życia para się prostytucją – chętnie i gorliwie odwiedzają świątynie oddając cześć Buddzie, swojemu Bogu, pracując na lepszą karmę.

Kobiece kathoey proces zmiany płci zaczynają w bardzo młodym wieku. Szczegółów tego procesu transformacji mężczyzny wam oszczędzę. Wierzcie mi, czasami lepiej wiedzieć mniej. Napiszę jedynie, że kathoey już jako kilkuletnie dzieci zaczynają brać leki hormonalne hamujące przyrost mięśni i powodujące powolną budowę piersi. Każda apteka w Tajlandii ma w swym obiegu specjalne tabletki sprzedawane bez recepty i bez ograniczeń. Do terapii hormonalnej dochodzą też długie lata specjalnej diety , zestawy ćwiczeń fizycznych, szkoła umiejętnego makijażu i doboru ubrań. Również dzięki zabiegom chirurgii plastycznej, która potrafi zdziałać cuda, wielu ladyboyów naprawdę trudno odróżnić od kobiet.. Implanty piersi są na porządku dziennym, do tego długie nogi, doskonała figura, delikatne rysy twarzy, zalotne spojrzenie. I można radośnie za Edytą Górniak zaśpiewać: „Jestem kobietą!”. 😀 Puentę moich powyższych wypocin- niechaj zastąpi dobra rada: Jeśli będąc w Tajlandii spotkasz atrakcyjną kobietę z zalotnym spojrzeniem – nie bądź głąb i nie daj się zwieść: to na pewno mężczyzna. 😀 .

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s