kontrowersyjne

Świat się kończy. Niemcy zalegalizowali małżeństwa homoseksualistów.

633931317288200000homo

 

POST ARCHIWALNY , TEMAT NIE TRACI NA AKTUALNOŚCI 

 

No i stało się. Niemcy dołączyły do krajów takich, jak Argentyna, Belgia, Brazylia, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Kanada, czy Luxemburg i zalegalizowały w końcu małżeństwa homoseksualistów. Dziwić mnie to raczej nie dziwi. Ten, kto od czasu do czasu śledzi newsy podawane przez media – wie, że to była tylko kwestia czasu. W końcu Niemcy to taki „postępowy”, „otwarty”, „tolerancyjny” kraj. Nie to, co Polska – światowy „zaścianek”, zamknięty na inność, wrogi, pełen uprzedzeń, lęków, kompleksów, dzielący ludzi na „gorszy i lepszy sort”.
I chwała za to! Tak, jestem „zaściankowa”. Jestem z tego dumna. Ten zaścianek to moja bezpieczna przystań (przynajmniej – w tym temacie). Dla jasności: wiem dobrze, czym jest odrzucenie, niezrozumienie, poczucie niedopasowania , bycia gorszym. Z racji mojej niepełnosprawności i choroby (czego na pierwszy rzut oka nie widać) – doświadczyłam tego na własnej skórze. „Boksowałam się” z ludźmi, walczyłam o swoje marzenia, szukałam zaspokojenia pragnień serca i duszy, przepełnionych smutkiem, goryczą, poczuciem krzywdy i pustki. Jednak związki partnerskie jednej płci to zupełnie inna bajka.

Nikogo nie oceniam, nie potępiam. Nikim nie gardzę. Gej/lesbijka – też człowiek. Każdy ma prawo do szczęścia. Jest naszą sprawą i wyborem z kim żyjemy, chodzimy do łóżka itd. Nie da się jednak zaprzeczyć temu, że związek dwóch mężczyzn (kobiet) jest sprzeczny z naturą. Zostaliśmy skonstruowani na Boży sposób – tylko krótko wspomnę. Bóg stworzył mężczyznę na swój obraz i podobieństwo. Następnie z żebra Adama stworzył kobietę (by Adam nie był sam) i obojgu pobłogosławił słowami: „Bądźcie płodni, rozmnażajcie się”. Skierował te słowa do kobiety i mężczyzny , nie do dwóch osób jednej płci. To akt płciowy kobiety i mężczyzny sprawia, że poczyna się dziecko, owoc ich miłości, namiętności. To jest dla mnie coś niewyobrażalnie pięknego. Coś czego zapewne nie doświadczę z racji przeciwwskazań medycznych.

Dla mnie legalizacja takich jednopłciowych związków partnerskich to totalna porażka moralna i upadek człowieczeństwa. Ale to tylko moje osobiste zdanie. W związku z tym, że związek jednej płci jest czymś sprzecznym naturze, homoseksualizm postrzegam przede wszystkim jako CHOROBĘ, zaburzenie psychiczne.Podobno można z tego wyjść (choć zapewne nie jest to łatwe). Na naukowym rynku wydawnictw pojawiła się już jakiś czas temu – książka pt. „Walka o normalność” holenderskiego psychologa dr Gerarda J.M. van den Aardwega. Holenderski psycholog zebrał w tej książce doświadczenia ponad 30 lat pracy, w której jednoznacznie w sposób naukowy uzasadnia, że homoseksualizm jest chorobą i to wyleczalną. Bowiem przez dziesiątki lat zdołał pomóc setkom homoseksualistom. Jego terapeutyczne metody cieszą się dużym zainteresowaniem na całym świecie, o czym świadczą liczne książki van den Aardwega, tłumaczone na języki obce (po polsku ukazała się w 1999 roku praca pod tytułem „Homoseksualizm i nadzieja”) oraz jego wykłady na uniwersytetach w Europie Zachodniej, Ameryce Północnej i Południowej.

Uwaga, będzie szokująca informacja: Jestem praktykującym katolikiem, zatem na co dzień staram się żyć Ewangelią. Ona jest moim życiowym kierunkowskazem, który pomaga mi na każdym życiowym zakręcie, rozwiewa wszelkie wątpliwości, pokazuje prawdę. Sama byłam niesamowicie zaskoczona tym co znalazłam na temat homoseksualizmu w biblii (kiedy miałam jeszcze wątpliwości w tym temacie). Żeby nie było za długo – podam jedynie kilka fragmentów.

 

Co Biblia mówi na temat małżeństw gejowskich/ osób tej samej płci?

„Jeśli zatem Twoja ręka jest dla ciebie powodem do grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie ułomnym wejść do życia wiecznego, niż z dwiema rękami pójść do piekła w ogień nie ugaszony. I jeśli Twoja noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie chromym wejść do życia, niż z dwiema nogami być wrzuconym do piekła. Jeśli Twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je; lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do królestwa Bożego, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła, gdzie robak ich nie ginie i ogień nie gaśnie” (zob. Mk 9, 43-49).

Mimo, iż Biblia jasno wyraża się na temat homoseksualizmu, to otwarcie nie wspomina o małżeństwach gejowskich/ osób tej samej płci. Biblia potępia homoseksualizm jako grzech niemoralny i wbrew naturze. Księga Mojżeszowa 18.22 wskazuje, że seks homoseksualny jest grzechem odrażającym, obrzydliwym. List do Rzymian 1.26-27 wyjaśnia, że pragnienia i czyny homoseksualne są czymś wstydliwym, nienaturalnym, wywodzącym się z żądzy i nieczystości. 1 list Koryntian 6.9 stwierdza, że homoseksualiści są pozbawieni prawości i nie posiądą królestwa Bożego. A skoro zarówno pragnienia jak i czyny homoseksualne są potępione przez Biblię, to jest również jasne, że małżeństwo homoseksualne nie jest zgodne z Bożą wolą, i będzie w rzeczywistości grzechem.

Pierwsza wzmianka o małżeństwie pojawia się w 1 Księdze Mojżeszowej 2.24, opisując je jako opuszczenie rodziców i złączenie się z własną żoną. We fragmentach, które zawierają instrukcję odnośnie małżeństwa, takie jak 1 Koryntian 7.2-16 i Efezjan 5.23-33, Biblia w jasny sposób wskazuje, że małżeństwo to związek między mężczyzną a kobietą. A dokładnie Biblia mówi, że małżeństwo jest przymierzem na całe życie pomiędzy mężczyzną a kobietą, przede wszystkim ze względu na potrzebę budowania rodziny i tworzenia dla niej dobrych warunków.
Zgodnie z Biblią małżeństwo jest zaplanowane przez Boga jako relacja pomiędzy mężczyzną a kobietą (1 Księga Mojżeszowa 2.21-24; Ew. Mateusza 19.4-6). Małżeństwo gejowskie/ osób tej samej płci jest wypaczeniem instytucji małżeństwa i obrazą Boga, który stworzył małżeństwo.

A co na to psychologia?
Nie ma gejowskiego genu. To po pierwsze (i to nie jest moje zdanie, gdyż ja na psychologii znam się odrobinę).Współczesna świecka psychologia rozpoznaje, że mężczyźni i kobiety są psychologicznie i emocjonalnie zaprojektowani aby wzajemnie się wypełniać. A w odniesieniu do rodziny, psychologowie twierdzą, że jedność pomiędzy mężczyzną i kobietą w której oboje małżonków służy jako przykład dobrze wypełnianych ról jest najlepszym środowiskiem do wychowywania dobrze przygotowanych do życia dzieci. Psychologia wyraża sprzeciw względem małżeństw gejowskich. Zgodnie z naturą/ fizycznością oczywiste jest, że mężczyźni i kobiety zostali stworzeni, aby „pasować” do siebie seksualnie. A tym „naturalnym” celem relacji seksualnej jest prokreacja, co jest oczywiste, tylko w relacji seksualnej pomiędzy mężczyzną i kobietą, gdzie cel ten jest spełniony. Natura wyraża sprzeciw względem małżeństw gejowskich.

Dla mnie osobiście prawo do małżeństwa, a także adopcji dzieci przez osoby homoseksualne – to akceptacja na coraz większy rozwój patologii społecznej i zła na świecie. Obawiam się, że jeżeli i u nas, w naszym polskim zaścianku – dojdzie do legalizacji małżeństw homoseksualnych, spotkamy się z tragediami, taka jak choćby ta z USA, gdzie małżeństwo gejów, które adoptowało dziewiątkę dzieci, zgwałciło dwójkę z nich(!). Dzieci były maltretowane,gwałcone, straszone bronią i bite przez swoich „tatusiów”. Trudno jednak dziwić się tej walce o prawa dla związków partnerskich jednej płci, kiedy (co piszę z przykrością za słowem arcybiskupa Henryka Hosera) w polskim Kościele jest problem z pedofilią i homoseksualizmem. Jak mówi w jednym z wywiadów „mamy do czynienia z lobby homoseksualnym, z którym ciężko jest walczyć. – Nie da się tego wyczyścić. Podobnie jak nie da się wyczyścić księży z wszelkiego grzechu”. Ale można (i trzeba) z tym walczyć.Bo przykład (dobry, czy zły) zawsze idzie z góry. (…).

 

 

6 myśli na temat “Świat się kończy. Niemcy zalegalizowali małżeństwa homoseksualistów.

 1. Wbrew naturze, niezaprzeczalnie, a śluby męża z mężem, czy żony z żoną, to po prostu śmiesznie brzmi. Ale cóż możemy zrobić? Tyle naszego co sobie pogadamy, fali tolerancji nic nie zoła zatrzymać.

  PS Mój blog miał „wisieć” do końca roku, ale mój szanowny inteligentny mąż go skasował, a miał jedynie zgrać zawartość. Bo tak zrozumiał. Fakt powiedziałam, że blog do kasacji i żeby zgrał. Jednak facetom trzeba wydawać proste polecenia, bo inaczej się gubią. 😉

  Polubione przez 1 osoba

 2. Ludziom (nie wszystkim oczywiście) w głowach się poprzewracało. Smutne to bardzo. A co do bloga: mój miał nie istnieć, ale pewien mężczyzna (z realu) poczytał trochę i mówi mi „pisz kobieto dalej, bo szkoda by było i tego czasu i potencjału, kreatywności zmarnować …”. Więc chyba jednak czasem coś napiszę. :). Trochę też pomógł mi z tym wordpressem , jego ustawieniami, bo ja nadal się w tym nie odnajduje. Matylda, nic straconego. 60 sekund i masz nową witrynę. 🙂 Tylko adres podaj 🙂 A faceci?… na ten temat mogłabym bardzo długo…:)

  Polubienie

  1. Meandry techniczne mam w małym palcu, ale nie wskrzeszę bloga, bo nie widzę sensu, aby to zrobić tylko po to, by sobie „powisiał” do końca roku ( kiedy to miałam go skasować, jak wiesz ), tym bardziej, że napisałam pożegnalny post, który został skomentowany przez osoby, które miały to zrobić, a ich nowe adresy zapisane w zakładce – aby nadal być czytelniczką blogów, gdzie zamieszczane są interesujące teksty. 😉

   Polubienie

   1. Myślę, że nie przesadzę pisząc, że cieszę się, że nadal mnie odwiedzasz. To znaczy, że jeszcze czytelników/ czytelniczki nie zanudzam :). Czuję się zaszczycona i szczęśliwa. Póki ktokolwiek to czyta i skomentuje – będę pisać :).

    Polubienie

 3. Nie mam.nic przeciwko małżeństwie nawet z koza, jeśli kogoś to uszczęsliwia😂. Tylko jedno ale – RODZINA TO ZWIĄZEK, KTÓRY PODLEGA OCHRONIE I POMOCY PAŃSTWA. Z prostego powodu, jest jedyną, póki co, sensowna metoda przysporzenia Państwu nowych obywateli. Cokolwiek by nie zrobiło dwóch facetów to niech sobie robią, nawet niech się nazywają małżeństwem, ale praw rodziny nigdy nie powinni dostać i tyle!
  Zauważyłem coś w Twym tekście. Ja, facet, po różnych przejściach nie mogłem się zdecydować na naturalne dziecko, że względu na ryzyko jego choroby zbyt duże! Ale mam córkę i nawet gdyby byla z mego żebra to nie kochalbym jej bardziej! Ona zna sytuacje i wiem że też by mnie nie zamieniła. Tyle☺

  Polubienie

 4. Osobiście uważam, że to świetnie. Bardzo się cieszę, że ludzie tu w Irlandii tak spokojnie podchodzą do małżeństw tej samej płci. Mieszkam na wsi i niedaleko mamy takich sąsiadów, wszyscy ich lubią. Osobiście nie czuję się zagrożona małżeństwami tej samej płci, z pewnością nie będzie ich więcej niż jest gejów, a tych jest zawsze tylko kilka procent.

  Nie każdy jest chrześcijaninem, a nawet jak jest, może nim być jak ja, bo najpierw nikt mnie nie pytał o zdanie, a potem uznałam to za tak mało znaczące, że mi się nie chce wypisywać. W związku z tym cokolwiek gdziekolwiek jest napisane, może się podobać lub nie, natomiast na szczęście nie ma wpływu na prawo. I tak powinno być.

  Pozdrawiam 🙂

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s