warte uwagi

Sprzedawcy marzeń, czyli kilka refleksji o mass-mediach.

921ea759-0354-44c6-ba60-5131efeb9d71

 

Jaki piękny jest ten świat,
Tylko czarne-białe
To jest proste, widzę – wiem
Już tu siedzę jakiś czas,
Lubię dużo wiedzieć
I nie wzrusza mnie już nic

Powiedzieć coś bym chciał,
Mam pustkę w głowie
Zgubiłem znowu się
I nie chce mi się nic,
Jestem już zmęczony
To nie był dobry dzień

Nie mogę zrobić nic,
Sterowany jestem wciąż
Nie musisz starać się,
Przecież jesteś też jak ja(…)

 

Są w moim otoczeniu ludzie, których zdaniem jestem totalną ignorantką. Osobą bujającą w obłokach, oderwaną od rzeczywistości, która nie ma zielonego pojęcia o tym, co się na świecie dzieje. I w pewnym sensie mają rację. Telewizor bowiem dawno oddałam, radia nie słucham, szerokim łukiem omijam także prasę kolorową…. Nie jestem pod wpływem żadnych mass-mediów, które karmią ludzi kłamstwami –  słowami i obrazami wyrwanymi z kontekstu, by wywołać sensację, podzielić, czy po prostu ogłupić. Nie jestem w żaden sposób sterowana. Jestem kobietą, która myśli. Czasem nawet za często. Jest to zaledwie jedna z przyczyn, dla których nie oglądam mediów.  Środki masowego przekazu narzucają pewne schematy rozumowania. Wybierają zazwyczaj tematy „chwytliwe”, ponieważ takie się sprzedają, co świetnie wyraził Artur Rojek, były lider zespołu Myslovitz w piosence „Sprzedawcy marzeń” (stąd taki właśnie tytuł posta). Życie ludzkie dostarcza wiele tematów do rozmów z innymi, jednak nie wszystkie budzą nasze zainteresowanie. Są jednak takie newsy, które rozpalają ludzkie emocje do czerwoności, o co zresztą mediom chodzi. Wśród nich wymienię jedynie kilka, które przyprawiają mnie o w***w , niesmak lub irytację.

 

Miesięcznice smoleńskie – na pewno Was to nie dziwi….a może jednak?… przecież zawsze powtarzałam: polityka beeee! u mnie nic o tym nie będzie. 🙂 Inni blogerzy skutecznie mnie w tym przecież wyręczają. Jednak w kilku słowach: Niestety, pomimo mojej izolacji od świata mediów i  tak spora masa newsów dociera do mojej świadomości. Co do samej katastrofy – niewątpliwie była to dla naszego kraju wielka tragedia. Zginęło bowiem 96 osób, w tym Prezydent Lech Kaczyński, jego żona, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu oraz ostatni prezydent RP na uchodźctwie, Ryszard Kaczorowski. Kraj okryła żałoba, jak najbardziej zasadna. Jeśli któryś z nas stracił kogoś bliskiego, zna ten ból…. Jednak żeby po ośmiu latach nadal żyć tym wydarzeniem? No ludzie! bez przesady! Może i powinnam współczuć panu prezesowi  (w końcu nadal nie może dojść do równowagi psychicznej), jednak nie zamierzam. I nie mam zamiaru brać udziału w tym politycznym cyrku. Po pierwsze dlatego, że wokół siebie  widzę tragedie o wiele gorsze. Każdego dnia. Po drugie dlatego, ponieważ nienawidzę obłudy, chamstwa i manipulacji. PS. największy w***w ogarnia mnie wtedy, gdy wyobrażę sobie te ogromne kwoty pieniędzy, które zamiast służyć interesom państwa, służą złodziejskim elitom władzy.(….). Ta refleksja to owoc mojego rzekomego „oderwania się od rzeczywistości” (czyt. medialnego świata).

 

„Czarne marsze” – czyli jeden z wielu „tematów zastępczych”,  mających na celu z jednej strony rozpalić nasze emocje i podzielić, zaś z drugiej – przepchnąć po cichu jakąś ustawę, przyznać sobie nawzajem kolejne stanowiska czy premie. A za co? Na pewno nie za skuteczną pracę i realną pomoc daną obywatelom. Powód widzę jeden: to cena, jaką „grube ryby” ponoszą za to, aby „płotkom” z własnego ugrupowania zamknąć usta. A co za tym idzie – utrzymać się przy korycie przez następną kadencję.

 

Księża-pedofile. – ten temat zawsze sprzedawał się najlepiej. Jestem wierzącą katoliczką (czyt. katolem) do czego nie wstydzę się przyznać. Choć nie będę ukrywać, że ten temat bardziej mnie boli, niż złości. Większości Kościół kojarzy się z murami zimnej świątyni, instytucją czy klerem,  wśród których zdarzają się niestety czarne owce, które spore grzechu mają na sumieniu, W TYM PEDOFILIĘ. Jednak kościół to nie tylko kler, który tak łatwo się opluwa. Kościół to nie cegły i marmury, ale ludzie. Każdy ochrzczony. W tym ja czy Ty. Są księża których bardzo cenię. I są tacy, którzy mnie wkurzają, bo ich postawa sprawia, że cierpi wizerunek całego kościoła. Cierpię także i ja. Czasem z tego bólu i wściekłości mam ochotę krzyczeć za ojcem Franciszkiem: „nawróćcie się!”. Wkurza mnie maybach O.Rydzyka. Niepokoi medialność co poniektórych kapłanów. Boli mnie w Kościele wiele rzeczy. Ale mimo wszystko go kocham. Jestem jego częścią. Cieszy mnie to, że o.Franciszek daje kapłanom przykład, wzywa do nawrócenia. Nie jeździ limuzyną, ale rowerem czy metrem, jak zwykły Kowalski. Sprzedał otrzymane w 2017 Lamborgini na aukcji internetowej za zawrotną sumę, którą rozdał wśród potrzebujących. Większość, bo 70 proc.- obleganemu przez ISIS miastu Nineveh w Iraku, 10 proc. trafiło do organizacji Amici per il Centrafrica Onlus i 10 proc. do Pope John XXIII Community Association. Nie jest to zresztą pierwsza tego typu inicjatywa papieża. A wszystko to by przypomnieć, czym jest cnota ubóstwa. „Księża powinni żyć skromnie i nie mogą być zakochanymi w sobie narcyzami”  – mówi. Media przekazują tylko jedną stronę medalu. O tej drugiej się jednak nie mówi, a ta jednak istnieje. Może i nie jest łatwo dziś trafić na dobrego kapłana, ja miałam to szczęście wielokrotnie. Zanim zaczniecie wieszać  na każdym psy jak to robi tvn – przyjdźcie do niego. Kościół , choć daleki od ideału – pomaga ludziom, podejmuje piękne inicjatywy, czyni dobro. O tym się jednak nie mówi. Zło krzyczy, jest wyciągane na światło dzienne. Dobro jest czynione w ukryciu. Jest ciche i pokorne. Rzadko kiedy przebija się do mediów. ZANIM WIĘC OSĄDZISZ KAPŁANÓW CZY CAŁY KOŚCIÓŁ, DROGI CZYTELNIKU  – ZWERYFIKUJ TO, CO SŁYSZYSZ.

Zmierzając pomału ku końcowi…bo trochę długo się zrobiło. Dziś po obiedzie doleciała do mnie (znowu!) z dużego pokoju jakaś sensacyjna wiadomość. Komentujący sprawę był nadzwyczajnie podekscytowany, o czym świadczył sposób w jaki przekazywał swoją relację. Zaciekawiona przyszłam sprawdzić, o co chodzi. Myślałam: może Kaczyński doszedł do równowagi psychicznej po tej traumie i oszczędzi nam kolejnych miesięcznic?. Może Polacy poszli po rozum do głowy?. Niepełnosprawni protestujący w sejmie wyszli na swoje, czy jakiś inny cud nastał w naszym pięknym kraju?. A tymczasem media rozpływają się w zachwycie nad ślubem pary królewskiej. Wiedzą już, kto młodą pannę poprowadzi do ołtarza, w jakiej będzie sukni, jaki będzie jadłospis na przyjęciu itd…. Tymczasem gdzieś indziej, codziennie i  na ogromną skalę –  ludzie umierają z ubóstwa. Wzrasta liczba bezdomnych na ulicach,  młodzi zdolni ludzie nie mają możliwości podjęcia pracy w Polsce. Lekarze specjaliści emigrują, chorzy mają coraz większe problemy (bo kolejki duże, a ceny leczenia wciąż rosną). Wybuchają wojny. Huragany pozbawiają ludzi dachu nad głową, bliskich. Kobieta bije na śmierć swoje dziecko, lub wyrzuca je na śmietnik, bo płacze…A dla medialnego świata najważniejszym newsem dnia jest ślub królewskiej pary…Ręce opadają.(..)

 

PS. MIAŁO BYĆ NIE TAK , A NAWET NIE O TYM!. :). WYSZŁO JAK ZAWSZE, CZYLI SPONTANICZNIE.

 

 

 

 

 

49 myśli na temat “Sprzedawcy marzeń, czyli kilka refleksji o mass-mediach.

 1. Temat pierwszy. Niejaki Karol Marks urodził się świecie lat temu. A nasi pewna sąsiedzi nadal z tego co rośnie cieszą! No ale wiadomo! W Smoleńsku i w następstwie zginęło góra za sto osób. Filozofia która sprzedała Marks zabiła teze strona, tylko milionów!
  A marsze się skończyły i zauważ były lata gdy Tusk network business razem z koszerna nie robiły im takiej reklamy, gdy jakiś kierowca czysto budowy nie kladlmsie w poprzek i odbywały się w ciszy.
  Kiedyś gdy przywożono cialacbylem na Krakowskim, byliśmy jednym narodem , przez chwilę. Zanim. Nie zajęła się tym pani p9lkownikowa i inne lisy!
  A pieniądze?
  To drobne nak waciki ,przy tym co ukradła mafia pomiędzy 2007 a 2015! W czasach gdy slowa mafia i rząd były synonimami. Teraz też są, ale gdzie tym dzisiejszym do tych, którzy uciekli za immunitet z Iewropy!
  Temat drugi – cały komentarz to siłowa uczestniczki : nigdy nie chciałabym urodzić tego czegoś, bo to nie jest człowiek. wystarczy Jo? Dobrego nie potrzebny telewizor!
  Temat trzeci – mnie nie wkurza maybach Rydzyka, może dlatego że istnieje tylko w TVN i gw( czytaj gówniana!). A jeśli chodzi o pedofili, to wybacz! Nie istnieje zjawisko ksiądz pedofil tak jak i dyrygent pedofil. Jest tylko zbok, którego przed dotknięciem należy kastrować i człowiek, jego przeviwienstwo! Mój imiennik Franciszek jest nadzieją, jeszcze(drugie imię). Jskmdlugo będzie. Zapytaj biskupów Paetza i Pieronka?
  Na zakończenie! Jeśli w sejmie są niepełnosprawni to zdecydowanie umysłowo. Bo ja. Niepełnosprawny, który tylko swej własnej pracy od rana do nocy, po śmierci klinicznej, po trepanacji. Po tym jak powiedziano mi że może przeżyje jeszcze parę lat na wozku., Wróciłem na studia gdzie wymagało się żelaznego zdrowia(wsm) i potem jeszcze pracowałem w dużo gorszych warunkach niż przeciętny górnik. Nigdy nikogo nie prosiłem nawet o grosz, jestem innych. Bo jeśli ktoś zgodzi się dać tym terrorystom , to na dziś będzie musiał moderacji takim jak moja mama,która nie urodziła się niepełnosprawną, a po busie mózgu umierała nie potrafiąc nawet sama się załatwić! Kobieta, która pracowała całe życie.
  To takim chcą zabrać paniusie z sejmu, sterowane przez szityne z Petru podobnymi!
  A ślub?
  A co to za różnica? Ślub,pogrzeb? Byle zebrało się na kawę w jakimś pedalskiej lokalu.
  I o to chodzi. Więc albo powiemy panom i paniom olejnkom, spierdal.ć. albo ludzkość się skończy!
  To twój wybór!
  Pozdrawiam Jo:-)

  Polubienie

  1. Nie masz nic lepszego do roboty głąbie? To sobie szperaj dalej, tylko drobna uwaga to Ty myślicieli napisałeś że szkoda ci pieniędzy a tych którzy dostają renty czy inne świadczenia,a więc pieniądze są dla ciebie najważniejsze. A z tego wniosek ze skoro nie należy pomagać tym co sobie nie dają rady to należy doprowadzić do tego aby nie byli obciążeniem dla takich podatników jak ty. Byli już tacy przed tobą,potrzebowali terenu dla nadludzi (pewnie też podatników )!
   A jeszcze jedno! Jeśli chodzi o wazeliniarstwo, cenię Jo za to jaka jest, ale nie podlizywalem się Jej pisząc „jesteś mądrą kobietą”.
   Tak więc zajmij się głąbie własną wędka i tym co jest na jej końcu, czyli sobą. No i przestań „szperać” w czasie pracy ,bo nie za to ci głąbie płacą podatnicy!

   Polubienie

   1. Spoko! Moj czas należy do mnie, podatnicy za NIC mi nie płacą. Wystarczy dla ciebie. Nawiasem mówiąc wystarczyłoby nawet gdyby uznali zasadność wołania o pomoc protestujących w sejmie, zamiast ich upokorzyć. Jak to ich nazwałeś? Niepełnosprawni umysłowo. Hmmm…

    Polubienie

    1. Dalej zaszczycacz mnie traceniem swego czasu i pieniędzy podatników? Wybacz wolę patrzeć nawet na Twych idoli niż dyskutować z kimś tak ograniczonym. Ale współczuję. 😢

     Polubienie

 2. Trafiłaś w dziesiątkę Joanno! Media nie są obiektywne i nie były. Nigdy! Mamy jednak własny rozum i nim się należy kierować. Niektórzy potrafią, inni nie.
  Co do kleru – są jeszcze kościoły gdzie nie usłyszysz o polityce i księża którzy znają słowo boże i mają powołanie by służyć Bogu i wiernym, nie zaś powołanie do życia w luksusie.
  Protest niepełnosprawnych, to tak naprawdę hańba dla nas jako narodu. Wszystkim warto rzucić jałmużnę bo istnieje szansa że oddadzą głos na „hojnych panów”. Dla niepełnosprawnych niestety zawsze brakuje. I te perfidne głosy, że oni chcą kosztem innych… Dajmy takiej matce cztery tysiące jak urodzi a potem – niech się buja!

  Polubione przez 2 ludzi

  1. Od 10 lat jestem niepełnosprawna z całkowitą niezdolnością do samodzielnej egzystencji. Jakoś mnie to nie stawia w grupie uprzywilejowanych, nie sprawia że czuję się wyjątkowa, a już na pewno nie uważam, że ktoś usiłuje mnie z czegoś okraść. Może dlatego że myślę samodzielnie i nie daje sobą manipulować żadnej ze stron. Jeśli mówię, że nie znoszę koloru różowego, to nie jest jednoznaczne z tym że moim ulubionym kolorem jest niebieski. Jest jeszcze mnóstwo innych kolorów. Mądry to wie, głupi nie zrozumie, wiec szkoda czasu na dyskusje. I nie ma się specjalnie czym szczycić jeśli chodzi o osiągniecie ostatniej formy od słowa głupi. Znam większe i bardziej godne podziwu.

   Polubione przez 1 osoba

 3. Współczesne media żerują na emocjach. Raz negatywnych, a raz pozytywnych, w tym na takich wydarzeniach jak dzisiejsze wesele. Wyczuwam, że trochę kierowały Tobą emocję przy pisaniu tego wpisu. Wiadomo, że są księża z powołania, homoseksualni, mający dzieci, czy biznesmeni. To temat rzeka 🙂

  Polubione przez 1 osoba

 4. Jesteś mądrą kobietą. Szczerze podziwiam i zazdroszczę Wspaniałemu! Telewizja wykończyła mnie 5-6 lat temu. Pozbyłam się go i kompletnie nie tęsknię. Mam radio internetowe i chwalę je sobie, w jednej chwili samby i latino słucham. Podpisuję się pod każdym, tu poruszonym tematem. Brawo za odwagę, bo pisząc to nie wiedziałaś, kto jest po drugiej stronie.

  Polubione przez 1 osoba

  1. To prawda :). Nie wiedziałam , a przynajmniej – nie do końca:). Jednak dla mnie to akurat żaden problem. Piszę co myślę i czuję, nie przejmując się tym, jak to zostanie przez kogoś odebrane:). Liczę się z ewentualną krytyką, czy różnicą poglądów. W końcu jesteśmy różni :). Zakładając ten blog jednym z moich założeń było dać innym możliwość wyrażenia siebie – w sposób kulturalny i merytoryczny. I za to Wam , którzy odwiedzacie ten zakątek – jestem bardzo wdzięczna:). Ilość komentarzy to dla mnie sygnał, że poruszany temat spotyka się z Waszym zainteresowaniem. Chociaż piszę przede wszystkim dla siebie, z zamiłowania, co jak myślę większość odwiedzających doskonale to wyczuwa :). Pozdrawiam niedzielnie.

   Polubienie

   1. Powiem tyle, a właściwie napiszę, JESTEŚ WYJĄTKOWĄ KOBIETĄ i dlatego pasujesz do WYJĄTKOWEGO!! Chciałaby kiedyś usiąść i wypić z Tobą herbatkę. Dobranoc

    Polubione przez 1 osoba

  1. 🙂 A ja cieszę się, że na niego trafiłam! Brakuje mi słów, by móc opisać, jaki jest Wyjątkowy :). Poświęcił się i towarzyszył mi na koncercie muzyki barokowej, tylko dlatego, że chciałam się tam wybrać. Który mężczyzna by to przeżył? muzyka poważna? 😀 Klasyka? co za nuda:). Przecież znacznie ciekawsze było by spotkanie z kumplami czy Liga Światowa. A jednak był ze mną w Akademii Muzycznej.. Jest kochany.

   Polubione przez 1 osoba

   1. No,no muzyka barokowa! To robi wrażenie. No tylko że był tam z Tobą i dla Ciebie.To chyba zadna liga z Tobą się nie może równać, oczywiście dla kogoś kto kochałaś nie Ciebie:-)

    Polubione przez 1 osoba

    1. I słusznie, to były śmiecie, oczywiście moje też?:-)
     Bardzo mi się podobały Twoje wpisy ,przed cudem i lubię je też teraz po tym cudzie, który się Tobie zdarzył.
     Podobało mi się zwłaszcza to że potrafiłaś odnosić się do problemu czy zjawiska, a nawet opinii bez upokarzania innego człowieka.
     W tym wpisie bez uzasadnienia użyłeś nazwiska! Kaczyński,co by o nim nie mówić zawsze był wierny swoim zasadom. Więc nie jest najlepszym przykładem na koninkturalnosc!
     Ale cóż x , zdarza się, i tyle
     Sam też staram odnosić się do zjawisk, czy opinii. Czasem krytykuję je zbyt emocjonalnie. Lecz stram się nie robić jednego. Nigdy nie atakować ludzi i im nie ubliżać. Czasem nie wytrzymuje po tym jak byle baronowa czy inne wątpliwej konsumencki zjawisko wypisuje wobec mnie najgorsze obelgi. Dla niektórych to złota zasada, chyba???
     . Ale skoro ktoś był w kościele może tylko na własnym chrzcie, a zabiera głos na temat tego kościoła to dla mnie brzmi tak samo wiarygodnie jak zabiegi pewnej Twojej imienniczki( nie wszystkie Jo, są takie jak Ty!), Która prosto z czarnego marszu idzie bronić narodzonych niepełnosprawnych!
     Co do przeżytych tu na Twoim blogu ulotnych chwil. To mam nadzieję na to że wszechobecne lewactwo wreszcie zniknie, wraz ze swymi promotorami !
     Pozdrowienia Zbyszek:-D

     Polubienie

  1. Dziękuje Zbyszku! – uwielbiam dostawać kwiaty :). Ja unikam polityki, gdyż sam widzisz, do czego poruszanie się w tych klimatach prowadzi. Swoje zdanie oczywiście mam, choć rzadko je wyrażam. A jeżeli już do dyskusji dochodzi – staram się to czynić w kulturalny sposób – nikogo nie obrażając i szanując zdanie rozmówcy (nawet, jeśli jest ono odmienne niż moje). Niektóre komentarze usunęłam (Sorry!), gdyż mogły co poniektórych urazić. Ot i co. Tyle moich wyjaśnień. Liczę na Waszą wyrozumiałość 🙂

   Polubienie

 5. A ja tam lubię wiedzieć, co dzieje się na świecie i w Polsce. Mam swoje wyrobione zdanie na różne tematy i tV mnie nie zmanipuluje, bo sama wyciągam wnioski!
  Pozdrawiam 🙂

  Polubione przez 1 osoba

 6. Miesięcznice to obraza dla pamięci zmarłych, szopka polityczna w której najgłośniej płaczą Ci, którzy nie ponieśli żadnej straty. Czarne marsze popieram, jeśli chodzi o księży-pedofilów znajdują się tacy, bo taki jest Kościół, czyli wyznawcy, gotowi rozgrzeszyć wszystko, co swoje i potępić wszystko, co obce. A ślub niech sobie będzie – podobno ta dziewczyna miała ładną sukienkę. Nie ich wina, że wszyscy onanizują się tym tematem a rodzina panny młodej okazała się taka, że od razu wszyscy wiedzą dlaczego nie chce nikogo z nich zaprosić. Nie jesteśmy odpowiedzialni za swoją rodzinę, bo w przeciwieństwie do Kościoła jej nie wybieramy.
  Pozdrawiam.

  Polubione przez 1 osoba

   1. Nie wiem, co to jest KPP, natomiast jeśli niedługo rząd ogłosi, że wspólnymi siłami zdołamy uczynić, że chleb będzie za darmo a zapłacą za to niedobrzy, bogaci ludzie w ramach daniny solidarnościowej, to spokojnie budowa raju uda nam się bez przyłączania do czegokolwiek 🙂

    Polubienie

    1. KPP,;-) to taki skrót od nazwy pewnej organizacji z siedzibą na czerskiej. Ale to sprawa trzeciorzędna tak jak i sama organizacja:-P No ale widzę że mam do czynienia nie tyłka że świadka komunistka ale w dodatku poinformowana lepiej od Kaczyńskiego w kontekście tego co on zamierza zrobić.
     Generalizujac współczuję serdecznie!

     Polubienie

     1. To pan Kaczyński ma jakąś władzę??? Przecież to skromny poseł. Widzę tu szkalujący wpływ niepolskich mediów i radzę zawróć póki czas.
      Współczucie życzliwie przyjęte. Pozdrawiam 🙂

      Polubienie

     2. A gdzie było o władzy? Każdy może mieć jakieś zamiary,tylko gdzie tu związek z władzą? Proszę nie żartować bo wyjdzie na to że podawanie płaszczy czy marynarek to też jakaś forma sprawowania władzy. No ok , tak było do pewnego stopnia w PRL(dla przypomnienia to było to cudowne miejsce gdzie kościół był naswoim miejscu, związany w worku pod wodą!) ,szatniarz rzadził cała knajpą ale teraz w Brukseli?

      Polubienie

     3. „jeśli niedługo rząd ogłosi” – to był mój komentarz. Zazwyczaj zakładam, że osoba odpowiadająca pode mną odpowiada na mój komentarz. Ani przez moment nie napisałam o panu Kaczyńskim, który ma mieć jakieś zamiary. Najwyraźniej więc nie była to odpowiedź do mojego komentarza, ale rozumiem to, nawet największym zdarzają się pomyłki, a co dopiero reszcie. Pozdrawiam tym cieplej.

      Polubione przez 1 osoba

     4. POdoba mi się ta zasada. Pamięć wybiórcza, czy wyborcza:-P Zaś samo założenie na temat tego kto co robi „pode mną” jest dosyć ,wybacz, ryzykowne! Ale życzę smacznego;)))

      Polubienie

     5. Ja też mam pamięć wybiórczą:). Łatwo przebaczam urazy, nieporozumienia, czy nierozważne słowo wypowiedziane pod moim adresem najczęściej pod wpływem emocji.:). Myślę, że w pewnych sytuacjach wybiórczość może się okazać pozytywną cechą! 🙂 .

      Polubienie

     6. Zależy kto wybiera i do czego;-) Są rzeczy które należy pamiętać i są ludzie których pamięć kończy się na ostatniej imprezie. Zatem….
      A zresztą, z tego co pamiętam to miałaś już do czynienia z takimi co to tylko pamiętali co było im wygodne. I co , było Ok?:-P

      Polubione przez 1 osoba

    1. O to chodzi! :). Było jak było. Teraz liczą się dla mnie statystyki w dziedzinie miłości:). Inne są na dalszym planie:). Piszę, bo lubię:). Nie dla popularności, oklasków czy wyrazów uznania :).

     Polubienie

 7. Zazdroszczę silnej woli jeśli chodzi o unikanie wpływu mediów 🙂 Myślę jednak, że całkowite wyłączenie odbiorników nie koniecznie jest dobrą drogą, bynajmniej z mojego punktu widzenia. Trzeba mieć otwartą głowę i patrzeć szerszą perspektywą. No i oczywiście umiejętnie dobierać fakty i informacje, które do nas spływają. Mnie już chyba nic nie rusza, no oprócz polityki ale to chyba bardziej boli, wyrzucanie moich ciężko zarobionych pieniędzy w błoto..Dopóki mentalność ludzi się nie zmieni, dalej będziemy utrzymywać darmozjadów i złodziei w tym kraju..

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.