life-style

Absurd-news, czyli jak świat upada na głowę.

Im bardziej przyglądam się życiu, tym częściej dochodzę do wniosku, że świat upadł na głowę, a człowiek – istota z natury rozumna – pozjadała wszystkie rozumy. Coś , co do niedawna było ogólnie przyjętą normą, jest piętnowane jako zamach na ludzką wolność , światopogląd i uczucia. Powiedzmy to sobie szczerze: zwyczajność i normalność od dawna nie są modne. W dzisiejszych czasach trzeba się wyróżniać. Niekoniecznie intelektem. Wystarczy chodzić w różowych włosach, co drugie słowo zaczynać od k, wytatuować sobie całe ciało, być otwartym i tolerancyjnym. Dobrze też wrzucić na luz i pozbyć się skrupułów, zasad etycznych i moralnych. Całkowicie wyłączyć myślenie. Kobieta powinna brać przykład z pani Szczuki – znanej feministki, zaś facet powinien brać przykład z pana Piroga: być zawsze zadbanym,  „gustownie” ubranym, wrażliwym. Ideałem było by być również gejem, pragnącym założyć „normalną” rodzinę. Co prawda biologicznie uwarunkowani są do tego mężczyzna i kobieta, ale zawsze można starać się (?!) o adopcje lub za odpowiednią kwotę „zachęcić” kobietę, by zaszła, urodziła i uszczęśliwiła Rodzica numer 1 i rodzica numer 2. Za odpowiednią sumę pieniędzy – można przewiązać Temidzie oczy,  zagłuszyć sumienie, zmienić prawo….Brzmi cynicznie i koszmarnie, ale tak niestety widzę świat coraz częściej.(….).

 

C4WktkpTURBXy84YjY5NjM0Y2MzNjA1ZjI4MjY3ZGE5NjgzMzFhNTY0Zi5qcGeSlQMPAM0Cfs0BZ5MFzQMUzQG8

 

Czasami jak mantrę powtarzam sobie w myślach zdanie: ” już nic więcej mnie nie zdziwi”, jednak za każdym razem znajduje się coś, co mnie zaskakuje. Nie inaczej było kilka dni temu, kiedy portal społecznościowy facebook zelektryzował mnie newsem krzyczącym : ” 8-letni uczeń poślubił 61-letnią kobietę! „. What??? myślę sobie, a po krótkiej chwili czytam dalej: Sanele Masilela, 8-letni chłopiec z Tshwane (RPA), poślubił 61-letnią Helen Shabangu, kobietę, która ma już męża….I pięcioro dzieci. Patologia, jakich mało, ale to w końcu RPA. To całkiem inny świat, inna kultura… Chwilę później dotarło do mnie, że ten 8-letni chłopiec stał  się nie tylko mężem, ale też…. ojczymem!. W głowie się nie mieści!

 

No to może nieco inny przykład. Tym razem ze świata mody. Być może zetknęliście się z tym newsem.  Chodzi o Eden Wood z Arkansas w USA. Wspaniałą, prześliczną blond-dziewczynkę, którą matka od małego wprowadzała w świat modelingu. Dziewczynka miała doklejane rzęsy, tipsy, sztuczną opaleniznę i kilogramy lakieru na włosach. Codziennie w makijażu, na odpowiedniej diecie. Już jako sześciolatka zdobyła 300 tytułów miss!. Tylko jakim kosztem?!. Matka całkowicie córkę ubezwłasnowolniła, odebrała piękno i radość dzieciństwa, zmuszając do wielu wyrzeczeń. TO NIE JEST NORMALNE!!! I moim zdaniem pani  Heather, matka już dorosłej panny, po prostu ją wykorzystała! Zrobiła z niej maszynkę do zarabiania pieniędzy. Wielkich pieniędzy. To powinno być karalne!

 

 

angelina-jolie-brad-pitt-dzieci_19364520

 

Kolejny absurd, już nie taki nowy. Wspominałam już o tym w jednym ze starszych postów, jednak przypomnę kontekst. Bardzo zaskoczyła mnie swego czasu informacja o problemach państwa Pitt z dziećmi. Okazało się, że Siloh, jedna z ich córek, chce być chłopakiem.(wiedzieliście ?!). Nie pozwala sobie zapuścić długich włosów, wybiera dla siebie chłopięce ubrania – takie, jakie noszą jej starsi adoptowani bracia, Maddox i Pax . Rodzice w końcu zgodzili się, by Siloh przeszła kurację zmiany płci. (szok). Tak wiem, bogatym często uderza do głowy popularność, ale tu o dziecko chodzi. Dla mnie to jakaś masakra. Nie powinno się walczyć z naturą. Ingerować w czyjąś kobiecość/ męskość. Można mieć kompleksy – często je mamy- ale na miłość boską! szukajmy miłości do siebie, naszych mocnych stron, talentów, piękna! Pójdźmy do terapeuty, jeśli trzeba, ale nie zmieniajmy dzieła Boga, jakim jesteśmy! Naprawdę tego nie ogarniam! (…).

 

To raptem kilka przykładów, wierzchołek góry lodowej . Okropny jest ten „nowoczesny” świat, ale co zrobić?. Wyjścia mam dwa: albo ten stan rzeczy zaakceptuje (w co szczerze wątpie), albo pozostanę sobą w tym jakże absurdalnym świecie. Wybieram to drugie (….).

 

 

 

 

71 myśli na temat “Absurd-news, czyli jak świat upada na głowę.

 1. Witaj Jo☺
  Kiedyś będąc na terapii grupowej (moja dystymia,ale różne przypadki tam byly) doznałem czegoś nie normalnego. Ludzie chorzy nerwowo byli dla siebie jak najlepsza rodzina. Dbali , martwili się o siebie nawzajem, pomagali bardzo chętnie. Powiedziałem wtedy ze jeśli tak jest wśród tych nienormalnych to ja wolę być wariatem niź tzw. Normalnym!
  No właśnie. Dziś aby być „kimś” to najlepiej być gejem, ale po zmianie płci, w dodatku mieszańcem rasy czarnej z aborygenami, oczywiście o poglądach liberalnych. Na czole mieć wytatułowana czerwona gwiazdę a na plecach Che Guevarę . Oczywiście być adoptowanym przez lezbijską rodzinę małp kapucynek i ubierać się w …, no tutaj wybor jest zbyt duży, ale za przyklad może robić skrzyzowanie M.Rodowicz z Wiśniewskim Michałem i Wurstem przed kolejną zmiana gendera.
  No ale kto chciałby być elitom, to takie trudne i czasochłonne.
  Pozdrawiam Zb 😊

  Polubione przez 2 ludzi

   1. Jakies fakty? Jak i gdzie kogos wulgarnie(!!!) wyzywalem?ll
    No tak , jak to zwykle bywa u kodziarzy faktow brak😊tylko kartka z napisem Koń- stytucja😂

    Polubienie

    1. Nie jestem kodziarą psycholu, widziałam Twoje bluzgi u Staśka z WARTO WIERZYĆ. Tu udajesz człowieka z kulturą a latasz po blogach i atakujesz ludzi którzy mają inne poglądy.

     Polubione przez 1 osoba

     1. Nazwanie kogos chlopkiem roztropkiem nie jest wulgaryzmem, jest stwierdzeniem faktu za to nazywanie kogos kutasem czy kanaliami wszystkich ktorzy sa za PISem, albo psycholem jest zwyklym chamstwem jakim charakteryzuje sie wiekszosc elektoratu po zwlasza tych z onetu☺
      Żal mi Ciebie, ale najpierw zajrzyj do wiki co to jest wulgarne wyzwisko kwiatuszku☺

      Polubione przez 1 osoba

  1. Zbyszku rozmawiałam z Twoją córką i wiem że przestałeś brać leki i stąd ta agresja. Proszę Cię zacznij je znowu brać bo zmarnujesz efekty terapii. 😦 😦 😦 wszyscy się o Ciebie martwimy 😦

   Polubienie

 2. Szanowna Pani, też tak postrzegam świat. Niestety. Moim zdaniem to koniec cywilizacji europejskiej, cywilizacji białego człowieka. Tyle już cywilizacji upadło, upadek naszej nie będzie czymś nowym. Nie wiem jakie były przyczyny upadku wielu cywilizacji, ale rzymskiej – na pewno podobne do tych, które Pani opisuje. Na arenę nauki, bo na tym się znam, wchodzą hindusi, chińczycy. Coraz mniej europejczyków liczy się w nauce. Być może w innych dziedzinach jest podobnie.
  A teraz z grubej rury. Nie można być mądrzejszym od Boga. Dziesięcioro przykazań jest po to, aby prawidłowo organizować życie. Własne i społeczne. To wymaga wysiłku czyli energii, ale o tym w następnym akapicie. I każdy grzech prowadzi do destrukcji. Siebie, rodziny, społeczności. Każdy. Cywilizacja też podlega tej prawidłowości. Nagromadzenie grzechów spowoduje rozpad cywilizacji. Jeżeli czyta to ktoś niewierzący, proszę zamiast słowa grzech podstawić głupotę, brak rozsądku czy inne.
  Można z jeszcze grubszej rury, jak ktoś ma godzinę czasu, zapraszam na moją prelekcję, w której pokazuję, że wszystko, rzecz materialna, życie duchowe, społeczeństwo – się z biegiem czasu samorzutnie dezorganizuje, rozlatuje, niszczy. Aby temu zapobiec należy w to wnieść energię. Rzecz – np. pomalować i dokręcić śrubki, życie duchowe – odbyć rekolekcje lub adorację, życie społeczne – nie wiem co, nie jestem socjologiem. To co teraz omówiłem, to drugie prawo termodynamiki, które działa zawsze. Żartobliwie można powiedzieć, że są tylko dwie pewne rzeczy na tym świecie: podatki i drugie prawo termodynamiki. Pozdrawiam,
  Dla mających dużo czasu:

  Polubione przez 2 ludzi

    1. Urodziłem się w dniu w którym w kościele było święto tych dwóch Słowian. Dlatego na jednym z kanałów wybrałem sobie taką nazwę. Obecnie święto w Polsce przeniesiono na inny dzień, ale ja zostałem przy tej nazwie. W Czechach pozostało to święto i mają dwa dni wolne, w lipcu, jeden dzień za Cyryla, drugi za Metodego. Fajnie.
     Druga sprawa to dopowiedzenie do Pana następnej wypowiedzi. Mamy obecnie zalew informacji, prawdziwych i nieprawdziwych. Jak wyłapać te prawdziwe? Jak pracowałem na uczelni medycznej, to bodaj na 6 roku studiów był przedmiot który to traktował. Ważne, aby wiadomości nie brać z Tiny czy innych czasopism kolorowych, lecz np z Medline, Pubmed, Cochrane czy podobnych. Ale wówczas trzeba umieć zadać pytanie i chociaż trochę znać angielski.
     Podpisuję się pod Pana wypowiedzią. Pozdrawiam,

     Polubione przez 2 ludzi

     1. „Cyryl jak Cyryl ale te metody” to jest powiedzenie chyba z jakiejś polskiej komedii z lat 80 tych? Tu , taki sobie żart z nicka.
      Jeśli chodzi zaś o imponderabilia to zgadzam się z tym co wypływa z Twoich wpisów ☺

      Polubione przez 2 ludzi

      1. O ile dobrze pamiętam, to jest to powiedzenie Stefana Kisielewskiego, pisarza, kompozytora i felietonisty który był w opozycji do ówczesnej – lata 60-te i 70-te – władzy i jej metod. Na ulicy Cyryla i Metodego w Warszawie był komisariat milicji obywatelskiej, I teraz nie wiem, czy to gdy Kisielewski był przesłuchiwany, czy przesłuchiwano opozycjonistów studentów, Kisielewski napisał o tym w felietonie, Cyryl jak Cyryl, ale te metody …
       Czyli nie komedia, ale .ówczesne życie. Pozdrawiam,

       Polubione przez 1 osoba

       1. Może ☺, moja pamięć jest świetna, ale krótka. Do lat 60 tych niezbyt sięga, po tzw. Niepamieci wstecznej.
        Zresztą życie wtedy niewiele różnilo się od Misia. Sam „wizytowalem” kilka posterunkow ale nie w Wawie. ☺

        Polubione przez 1 osoba

      2. Tato,przecież lekarz zabronił Ci korzystania z internetu bo to źle wpływa na Twój stan psychiczny 😦 bierz leki tatusia bo znowu zamkną cie w szpitalu 😦

       Polubienie

      3. Na ulicy Cyryla i Metodego dzialala w Warszawie za czasow komunizmu milicja,ktora torturowala ludzi,stad wsrod mieszkancow Warszawy utarlo sie powiedzenie ,,Cyryl to Cyryl,ale te jego metody,,..

       Polubienie

  1. Mam apel do wszystkich czytelników tego bloga. Mój tata Zbyszek (zib) ma bardzo poważne problemy psychiczne. Proszę was byście okazali mu wsparcie i zrozumienie. Tato jesteśmy z Tobą!!!!! 😦 😦

   Polubienie

 3. Hmm..poruszasz bardzo ważną kwestię. Bo gdzie w końcu są granice ? Ludzie dziś dążą do wolności w każdym jednym aspekcie życia. Kultury ścierają się ze sobą na każdym gruncie, no bo przecież mamy otwarte granice. Nie widzę nic złego w farbowaniu włosów na różowo, czy tatuowaniu całego ciała, jeśli to wyraża ich posiadacza i jest dla niego satysfakcjonujące. Jeśli chodzi o pary homoseksualne i o orientację, już dawno udowodniono że już w łonie matki dzieją się procesy, które decydują o tym czy będziemy homo czy hetero. Czy tu potrzebna jest terapia? Nie sądzę, chyba że po to by pogodzić się z samym sobą. Nie jestem za adopcjami, czy wynajmowaniem surogatek przez pary homoseksualne. Ale uważam, że każdy ma prawo do miłości, jeśli ta miłość nie krzywdzi tych osób i ich bliskich. Pozdrawiam 🙂

  Polubione przez 2 ludzi

  1. „Już dawno udowodniono ze w łonie matki dzieją się procesy, które decydują czy będziesz homo czy hetero”
   – interesujące!
   Może troszkę więcej informacji? Kto udowodnił, w jaki sposób, no i może jakieś metody, wyniki badań „.
   Mam jeszcze pytanie w jakim kolorze miał / miała / miało włosy ten/ta/to naukowiec/naukówka?
   Wszystko to bardzo interesujące, jak globalne ocieplenie, wyniki zależą od tego kto bada , a raczej kto placi za te „badania”.
   No i „wyrażanie siebie”- dobra Kobieto, to jest „kultura na pokaz”!
   Tu zamiast wnętrza i duszy, która jak juz dawno udowodniono , przexież nie istnieje😛, robi się wszystko aby zwrócić na siebie uwagę, najczęściej przez bezmyślne nasladownictwo.
   Aby „wyrazić siebie” trzeba być sobą a nie czyimś klonem.
   To tyle na temat ” badań prenatalnych”😂

   Polubione przez 1 osoba

   1. Jako osoba pracująca w różnych środowiskach rodzinnych, mam pewną wiedzę dotyczącą psychicznego i biologicznego rozwoju dzieci. A za orientację i nasz rozwój płciowy odpowiada m.in. ilość hormonów takich jak testosteron i progesteron, które działają na dziecko jeszcze przed narodzinami. Wiem, że to niewygodne dla ludzi nietolerancyjnych, którzy wszelkie odmienności traktują jak zaburzenie i odskok od normy, ale to biologia, na którą nie mamy wpływu nawet jeśli się z tym nie zgadzamy. Naprawdę współczuję ludziom, którzy mają inną orientację niż my, bo w Polsce ich życie jest cholernie ciężkie. Wiem, bo mam znajomych którzy przez ciemnotę ludzi musieli uciekać za granicę. Bardzo bym chciała, żeby każdy mógł wyrażać się w taki sposób jaki chce, o ile to nie narusza granic innych. Więc farbujmy włosy, tatuujmy swoje ciała i bądźmy szczęśliwi. A to że innych boli to bardziej niż nas? To ich problem. Piszę w liczbie mnogiej bo sama mam kilka tatuaży i nie robiłam ich żeby się dopasować, bądź na pokaz. Na szczęście nie żyjemy w czasach PRLu i możemy być legalnie szczęśliwi, kolorowi i wolni. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

    Polubione przez 1 osoba

    1. Psychologicznego rozwoju dzieci w wieku minus-6 miesięcy, znowu interesujące. Zapewne byłoby ciekawe opowiedziec o swych doświadczeniach kobietonom z czarnych marszy
     , tym które twierdzą że na dzień przed porodem to jeszcze nie dziecko tylko ich własność. Jak odcisk na dużym paluchu.
     No ale jest wolność więc mają prawo prawda?
     Pewnie ten straszny totalitaryzm, który gnębi niczego niewinnych ludzi nareszcie upadnie i będziemy mieć wolność jak w GB gdzie sąd decyduje o odebraniu dziecku( zdążyło się urodzić ) życia. Albo w kalifacie niemieckim, no tylko czy występy bedziesz chodzić na marsze z twarzą zaslonietą na czarno?
     Odrobinę wiedzy więcej niż z internetu, bo to że do rmtrzeciego miesiąca ciąży wszyscy jesteśmy kobietami to nie jest żaden argument. Chyba ze dla feministek, bo powinny protestować ze zabija się legalnie tylko kobiety!😀😁😂😃😅😄

     Polubienie

     1. Nie buduję mojej praktyki zawodowej i doświadczenia w pracy z dziećmi (również z zaburzeniami tożsamości i probelami natury psychologicznej) na wiedzy opartej z internetu. Ale nie trzeba być oczytanym i śledzić badań naukowych by mieć wiedzę na temat przebiegu procesów rozwojowych człowieka. Nie popadajmy w skrajności, nie mam akurat nic w sobie z feministki i nigdy nie stałam na czele czarnych protestów, a moje poglądy udowadniają że każdy ma prawo do życia i realizowania siebie nawet gej, lesbijka, czarnoskóry, wytatuowany, albo taki co ma czerwone włosy. Chyba pora zaakceptować świat jakim jest i zacząć szanować każdego człowieka, którego nie określa orientacja ale to co ma w sercu. Życzę Ci tego z całego serca, więcej dystansu i otwartego spojrzenia na świat i ludzi.

      Polubione przez 2 ludzi

      1. Ja nie mam nic do koloru włosów lub tego kto z kim śpi, a szanować chyba powinno się też te okropna ciemnotę , taką jak ja. Nieduoczony , ktory jednak pragnie wiedzy, a na zadane pytania zamiast konkretnej odpowiedzi o podanie linku do wyników badań, dostaje psychologiczny belkot, że kornik drukarz tez na prawo do życia. Jeśli nie masz konkretów daruj sobie odpowiedzi. Nie mam zamiaru przekonywać ani być przekonywanym w sposób oparty tylko i wy łącznie na lewackich teoriach ☺

       Polubione przez 1 osoba

       1. Nie podważam nikogo wiedzy, czy też intelektu. Nie mam również zamiaru wdawać się w dyskusje dotyczące poglądów, bo życie w Polsce nauczyło mnie, że tu nie rozmawia się o polityce, religii, czy tolerancji. Niestety nie czuję się w obowiązku kogoś pouczać, czy zmieniać stereotypowego myślenia, bo wiem że ludzie tak mocno zakorzenieni w swojej kulturze i przekonaniach zawsze będą stać przy swoim. I to jest przykre, bo krzywdzi innych. Dziękuję Ci za owocną wymianę zdań, która niestety potwierdziła moje zdanie o Polakach, którzy jedynie atakują innych, wynajdując

        Polubione przez 2 ludzi

        1. wciąż nowe i niczym nie poparte argumenty, które mają jedynie na celu dążenie do zwycięstwa i wyższości. Mam nadzieję, że w tym świecie na prawdę jest Ci dobrze żyć.

         Polubienie

        2. Nie wiem co wynajdując , ale Wy ,lewacy uważacie że tolerancja polega na tolerowaniu Was a demokracja jest wtedy gdy wygrywaja nasi. To oczywiście szablon ale odchylki są w granicach błedu statystycznego. Na ogół poza frazesami i odwoływanie się do nauk Marksa niewiele macie w dyskusjach konkretow ( na ogol nic, tak jak i Ty tutaj, zamiast tych dowodów pusto słowie ni3stety).
         Co do atakowania innych to wskaż miejsce gdzie odniosłem się do Ciebie? Odnoszę się do poglądów, zresztą rodem ze źródeł typu Wysokie Obcasy itp.
         Bez krytycznego ( nie krytykanckiego) podejścia do wszystkich tematów nie można osiągnąć wniosków. Ale ta rozmowa jest wyjątkowo bezprz3dmiotowa ☺

         Polubione przez 1 osoba

         1. Co do faktów: nie podam Ci żadnego linku bo Internet jest zły i wszyscy co z niego korzystają są głupi, ale polecam odnieść się do podstawowych pozycji z psychologii rozwojowej zarówno naszych rodzimych autorów, jak i zagranicznych, kto szuka nie błądzi. Masz rację, rozmowa z kimś kto jest totalnie zapatrzony w swoje poglądy i nie daje sobie szansy na zrozumienie innych ludzi jest bardzo bezprzedmiotowa. Zalecam odrobinę refleksji, bo z Twoich wypowiedzi wylewa się jedynie prawdziwa polska żółć. Pozdrawiam i zostawiam dalsze komentarze bez odpowiedzi.

          Polubienie

          1. No tak – ” w tym kraju”, „prwdziwie polska żólć „,
           ” wszyscy korzystajacy z internetu są głupi” – samokrytyka ?(chyba tylko Polacy,prawda? , jak żółć jest typowo polska!),
           ” życie w Polsce mnie nauczyło „!!!!
           Kobieto dobra, Ty masz kompleks tego ze jesteś Polką! Idź do terapeuty😀
           Albo spakuj sie i jedź tam gdzie będzie Ci lepiej, bo po co mieszkać w takim ochydnym kraju! Z takimi ciemnymi Polakami, a moze polakami?

           Polubione przez 2 ludzi

 4. Myślę, że na początku tekstu trochę przesadzasz, ale jest to Twoje zdanie, które szanuje 🙂 Co do wyborów „Małej miss” kiedyś na jednym z kanałów Discovery był cały serial temu poświęcony. Rodzice tych dziewczynek mają w głowie siano i pieniądze. Co to ślubu w RPA. Nie wiem, czy nie był to czasami jakiś ślub plemienny. W wielu plemionach takie związki są możliwe. Nie specjalnie dziwne jak na ten kontynent. I na koniec: córka Pitów. Trochę ich poniosło, że tak powiem. zmiana płci ok, ale po 18 r.ż. Niektórzy rodzą się z inną płcią psychiczną niż fizyczną 🙂

  Polubione przez 2 ludzi

   1. Już to widzę, lekarz do ojca: -ma Pan syna, a psychiczna dziewczynka łapie się za niepsychiczne przyrodzenie cały/a w panice😂
    Ale ok. Wierzę! Pójdźmy dalej, ja w swym trzynastym zyciu (teraz ) urodziłem się jako kot. Ale zawsze lubiłem zwierzęta więc mi to nie przeszkadza.
    Tylko co mają powiedzieć inni, a znam kilka gadów i wiele świń😃

    Polubione przez 1 osoba

    1. ” w swym trzynastym zyciu (teraz ) urodziłem się jako kot. Ale zawsze lubiłem zwierzęta więc mi to nie przeszkadza.
     Tylko co mają powiedzieć inni, a znam kilka gadów i wiele świń”.
     Jestem uchachana nieziemsko – choć w rzeczywistości mało to śmieszne… no cóż, taki mamy świat.

     Polubione przez 2 ludzi

    1. Płeć psychiczna jest związana z socjalizacją człowieka , nie istnieje bez zetknięcia ze środowiskiem, podobno kształtuje się ok. 5 roku życia kolego.☺

     Polubienie

         1. Dopalacze są podobno szkodliwe. Nie wiem, wolę tego nie sprawdzać. Choć są tacy, co pytają co biorę/wciągam, bo to niemożliwe, by na trzeźwo takie teksty walić, mieć tyle radości (płynącej z wnętrza) i dystansu do świata. :). Ja jestem kobietą i choć noszę w swojej osobie wiele cech męskich, chcę nią pozostać. :).

          Polubione przez 2 ludzi

          1. Jesteś Kobietą bez cienia wątpliwości ☺a ja zawsze nie wiem czy śmiać się czy płakać nad stanem świadomości wszczepionym wielu ludziom przez liberalno lewicowe media

           Polubione przez 2 ludzi

          2. Szanowna Pani. Radość jest uczuciem które pochodzi od Boga. Jest Jego przymiotem. W naszym organizmie (teolog powiedziałby – w ciele) jest Duch Święty. To nie jest żadna przenośnia, parabola czy coś innego. To jest fakt, a dla nas dobra nowina. Święty Jan w swej Ewangelii pisze o tym jednoznacznie i wyraźnie. Duch Święty jest w moim (Andrzeja J) organizmie, w Pani i wszystkich pt Dyskutantów. Nie obok nas, nie gdzieś nieokreślenie, w Niebie, lecz w nas. Daje nam radość. Pani potrafi widzieć w sobie radość, którą daje Duch Święty, i tylko On, wydobyć ją, pokazać i dawać innym, którzy są w ciemniejszej stronie życia. Cena tego jest duża, widać to z Pani wpisów, ale każde uporządkowanie uczuć wymaga wysiłku.
           Jeżeli ktoś ma czas, to zapraszam na prelekcję o tym, że ja jestem świątynią, że mieszka we mnie Duch Święty i że to On daje radość. I Państwo czytający to też są świątyniami. . Niestety, trwa prawie godzinę. Tak aa marginesie, zawsze mówiłem, że dobra prelekcja powinna nie być dłuższa niż 15 minut. w dłuższej słuchacze tracą wątek. Dłuższa prelekcja jest grzechem ciężkim. A ja co – mówiłem prawie godzinę. Tak Bóg mnie uczy pokory.
           Póki co – Radość pochodzi od Ducha Świętego! Nie od dopalaczy czy leków antydepresyjnych. Pozdrawiam,

           Polubione przez 2 ludzi

 5. A ja bym się odniosła do zmiany płci. Uważam, że człowiek może się urodzić w innym wydaniu niżby chciał, ale takie drastyczne środki powinno się wdrażać dopiero po osiągnięciu dojrzałości płciowej. Nie wcześniej. Bo czasem jest tak, że dziewczynki po prostu naśladują starszych chłopaków bo oni im imponują. Potem to zainteresowanie zmienia swoją jakość i idzie w zupełnie innym kierunku. Trzeba zawsze poczekać.

  Polubione przez 2 ludzi

 6. No, no…ślub ośmiolatka. Tego jeszcze nie widziałam…
  Konkursom tych małych miss jestem przeciwna w 100% – tak samo zresztą, jak zmianie płci przed osiągnięciem dojrzałości. Zgadzam się z Caffe powyżej.

  Polubione przez 1 osoba

  1. jEEEJ…Super:) czuje się wyróżniona i ogromnie się cieszę :). Zapoznam się zatem z regulaminem, a gdy wrócę z urlopu – czyli za kilka dni – napiszę co u mnie :). W każdym razie postaram się napisać…

   Polubienie

 7. Każdemu wolno milczeć, byłyby powód nie był bolesny. Daj znać Jo.
  Kiedyś też tak poprosiłem, wtedy wystarczyła by ☺. Nie przyszła, dziś też czekam 🙋

  Polubione przez 1 osoba

 8. Mysle,ze kazdy powinien zyc,jak chce.Daleko mi do osoby konserwatywnej.Jesli ktos chce ufarbowac wlosy na rozowo niech to robi,jesli ktos chce chodzic do kosciola tez ma prawo.Kazdy z nas jest indywidualnoscia.Kazdy ma prawo do stanowienia o sobie,jesli nie robi nikomu krzywdy,znam wielu wspanialych gejow,ktorzy muchy by nie skrzywdzili,mamy prawo do aborcji,wyboru wyznania,etc.Konserwatywny model rodziny nie jest jedynym slusznym modelem.Siloh nie przeszla zmiany plci,dziewczynka jak wiele innych nastolatek po prostu zafascynowala sie moda w stylu chlopczycy,a jesli nawet by przeszla w doroslym zyciu to bylby to jej wybor,jej cialo a rodzice kochaliby ja tak,jak zawsze bo jest to ich dziecko….

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s