warte uwagi

Cuda się zdarzają – czyli Historia Kevina, która poruszyła moje serce

dq

 

Na początku chciałabym podkreślić, że ten post nie ma podłoża politycznego. Wrzucam go, ponieważ jest to niezwykła historia, którą znalazła w sieci . Mocne i niezwykle poruszające świadectwo nawrócenia byłego aktywisty LGBT+: homoseksualisty, transseksualisty, drag queen i prostytutki. Bohaterem opowieści jest Kevin, który obecnie jest wolnym, szczęśliwym i szlachetnym człowiekiem. Niegdyś  działacz LGBT+ , dziś opowiada światu o swojej przeszłości i bardzo angażuje się w obronę dzieci przed przemocą seksualną. Zachęcam do lektury (całość artykułu oraz inne źródła zamieszczam u dołu strony):

 

„Byłem homoseksualistą, transseksualistą, drag queen i prostytutką przez 20 lat. Organizowałem pokazy drag queens z udziałem tych samych ludzi, którzy spotkali się z dziećmi w Dallas. Swego czasu występowałem we wszystkich występach drag queens w Dallas (…) Byłem molestowany i gwałcony jako dziecko. Większość transseksualistów, drag queens i homoseksualistów których poznałem lub spotkałem, było albo seksualnie wykorzystywanych i molestowanych, albo zostali odrzuceni emocjonalnie przez swoich ojców. To jest fundamentalna przyczyna, która popycha ludzi do homoseksualnego życia.

Gdy poszedłem do terapeuty i powiedziałem, że byłem gwałcony i molestowany (przez własnego ojca), odpowiedziano mi: „Oh, powinieneś być kobietą”. Szukałem pomocy ale jedyne co mi proponowano to afirmacja homoseksualizmu i transseksualizmu”.

Kiedy się do tego przyznałem (czyt: homoseksualizm), to było fascynujące uczucie. Nagle zacząłem mieć wielu przyjaciół. Po raz pierwszy w moim życiu zacząłem być postrzegany jako fajny chłopak (cool kid). W końcu poczułem się normalnie. Zarabiałem około tysiąca dolarów dziennie i uzależniłem się od pieniędzy. To wspierało mój nałóg alkoholizmu i rozrzutny styl życia. Nie potrafiłem występować jako drag queen i prostytuować się na trzeźwo. Żyłem przez wiele lat jako kobieta ponieważ czułem się w ten sposób akceptowany i piękny. Ludzie, w szczególności mężczyźni, sprawili, że czułem się seksowny i chciany.

Kiedy angażowałem się w homoseksualny styl życia, wpadałem w coraz większą depresję. Byłem alkoholikiem. Musiałem być pijany bez przerwy. Uprawiałem seks z wieloma, przeróżnymi mężczyznami. Robiłem to nawet z pięcioma mężczyznami dziennie. Byłem bardzo zboczony seksualnie. Dzisiaj mogę szczerze powiedzieć, że nie czuję pożądania w kierunku mężczyzn, pornografii, masturbacji oraz aby przebierać się za kobietę. Zamiast tego, chciałbym założyć rodzinę, mieć żonę i dzieci.

 

Dlaczego taki post? By jechać po osobach innej orientacji seksualnej, manifestować swoją niechęć i poniżać ich publicznie? Absolutnie NIE! Ta historia bardzo mną wstrząsnęła. Poruszyła moje „faszystowskie” serce do głębi i przyniosła konkretne wnioski. Jakie? Przede wszystkim świadectwo Kevina otworzyło mi oczy nieco szerzej. Uświadomiłam sobie, jak wiele osób hetero (nierzadko wierzących) okazuje swoją wrogość wobec  nich zamiast zadać sobie pytanie: „dlaczego oni tacy są?! Co takiego stało się w ich życiu, że stoją po drugiej stronie barykady, walcząc w paradach wolności o akceptację innych środowisk, tolerancję, równe prawa itp?”.  Niektórzy znajomi dali mi odpowiedź w stylu: „oni tacy są bo tak czują. Tacy się po prostu rodzą” . Szanuję ich pogląd, ale się z nim nie zgadzam. Z prostego powodu: gdyby całe swoje życie budować wyłącznie na emocjach (odrzucając rozum), ludzkość już dawno by wyginęła. Tymczasem nadal trwamy i pielgrzymujemy po tej ziemi. To po pierwsze. Po drugie: czy każdy człowiek czujący złość – stosuje wobec innych jakąkolwiek formę przemocy? Nie. Czy każdy mający ochotę na seks od razu zdradza swoje żony lub uprawia poliamorię? Nie. Czy każda osoba zazdrosna psuję komuś opinię , poniża, oczernia  i obraża? No nie. Czy każdy młody rodzic wyrzuciłby swoje dziecko na śmietnik czy mocno pobił, bo płacze? (np. z powodu głodu czy kupy). Nie. Emocje same w sobie nie są niczym złym (o tym już pisałam w innym poście). One jedynie pokazują w jakiej jesteśmy kondycji,  czy wszystko w naszym życiu jest ok. Te negatywne pokazują, że coś nie gra. To sygnał, że trzeba się sobie uważniej przyjrzeć, coś zmienić lub zwyczajnie przepracować. To my powinniśmy trzymać emocje w cuglach, panować nad nimi. Bo mogą one pomóc nam stawać się lepszym człowiekiem, ale równie dobrze mogą stać się impulsem popychającym do nas czynienia zła.

 

Poza tym homoseksualizm czy  transseksualizm nie tylko jest sprzeczny z naturą (dwie płcie,  kwestia prokreacji) lecz także ze Słowem Bożym i nauką Kościoła. Sam Kevin, znający wielu ludzi ze środowisk LGBT wyraźnie wskazuje na to, co doprowadza ludzi do homoseksualizmu. Są to przede wszystkim : brak miłości ze strony rodziców, brak akceptacji, poczucia własnej wartości czy stosowanie przemocy psychicznej oraz fizycznej. Tak głębokie rany mogą do tego doprowadzić (zresztą często tak jest). Ale to nie jest wyrok. Można z tego wyjść, stać się prawdziwie wolnym i szczęśliwym człowiekiem. Potrzeba jednak wsparcia rodziny, jakiejś wspólnoty / grupy, długotrwałej terapii a przede wszystkim osobistej i głębokiej relacji z Bogiem. Historia Kevina (i jemu podobnych) to prawdziwy cud. Światło nadziei dla tych, którzy zmagają się z tym problemem i bardzo z tego powodu cierpią. Zamiast walczyć z całym światem i spotykać z agresją, brakiem zrozumienia i akceptacji ze strony innych , zdecydowanie lepiej wybrać skuteczniejsze rozwiązanie: poprosić o pomoc Boga, który wszystko może i nigdy nie zostawia nikogo samemu sobie. Doświadczył tego Kevin, doświadczam ja, możesz doświadczyć i Ty 🙂

 

PS. Kevinie, wielki szacun! Jesteś wspaniałym człowiekiem.

PPS: Acha….Byłabym zapomniała o źródłach! 🙂 Oto one:

Poruszające świadectwo nawróconego aktywisty LGBT

https://www.preachitteachit.org/articles/detail/from-drag-queen-to-child-of-the-king-kevin-whitts-story/

https://www.lifesitenews.com/news/meet-the-exdrag-queen-who-now-fights-public-libraries-to-save-innocent-kids

https://www.lifesitenews.com/news/drag-queen-storytime-convicted-pedophile-dressed-as-a-woman-reads-to-kids-at-public-library

https://www.lifesitenews.com/news/drag-show-at-iowa-public-library-features-kids-giving-drag-queen-dollar-bills

5 myśli na temat “Cuda się zdarzają – czyli Historia Kevina, która poruszyła moje serce

 1. Zachowania homoseksualne są obecne w wielu gatunkach, czego nie da się powiedzieć o celibacie. To celibat jest niezgodny z naturą.

  Zawsze, gdy stykam się z tego typu wyznaniami, są one promowane na stronach religijnych i związane z religią. Czasami, jak i w tym przypadku, z wydaniem książki. Wydaje się, że gdyby zmalało w społeczeństwie zainteresowanie religią, w zasadzie z dnia na dzień kwestia prześladowania lgbt zaczęłaby być problemem niszowym, a ludzie żyliby w pokoju, nie odczuwając potrzeby naprawy czegoś, co nie jest zepsute.

  Polubione przez 3 ludzi

 2. Wybacz ale mam homoseksualnych znajomych i na pewno ich orientacja nie wynika z tego, że byli gwałceni w dzieciństwie, bądź przeżyli jakąś traumę. Są tacy, bo tacy się urodzili. Ich rodziny akceptują taki stan rzeczy, spotykają się wspólnie, żyją jak normalni ludzie. To kościół wmawia nam, że inne orientacje są sprzeczne z naturą. Tak jak wspomniała moja poprzedniczka, homoseksualizm jest normą również wśród zwierząt. Pedofilia i krzywdzenie dzieci nie. A jednak w kościele jest bardzo częstym zjawiskiem… Zastanów się, czy takimi poglądami nie robisz krzywdy ludziom lgbt. Nie chciałabym być postrzegana jako wynaturzenie i myślę, że Ty też nie. A historia Kevina…nie mam stuprocentowej pewności czy jest prawdziwa, czy stworzona na potrzeby wzbudzania określonych emocji. Pozdrawiam ciepło.

  Polubione przez 1 osoba

 3. Tekst, który cytujesz jest typowy dla byłych homoseksualnych chrześcijańskich mężczyzn. Nie wiem, ile w tym prawdy, bo istnieje homoseksualizm zastępczy. Ciekawi mnie to, czy tez facet faktycznie nie czuje już pociągu do innych mężczyzn, czy mówi tak, bo mu wmówiono i w to uwierzył..

  Polubione przez 1 osoba

  1. Co do wiary tego człowieka (bądź też wmówienia mu czegoś, w co uwierzył ) nie mogę się wypowiedzieć, gdyż zwyczajnie nie siedzę w jego głowie i nie mam JEGO doświadczeń. Jednak cieszę się, że odnalazł swoje szczęście.

   Polubienie

  2. Znam jednego homoseksualnego mężczyznę w swoim środowisku. Przemiły człowiek o fajnym usposobieniu. Kulturalny, wykształcony prawnik. Nie ma nic wspólnego z bojówkarzami LGBT i uczestnikami marszów, na których często wyzywa się katolików czy osoby hetero i profanuje symbole religijne.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s