refleksyjnie

KRÓTKIE PODSUMOWANIE ROKU

Rok 2020 dobiega ku końcowi więc warto go krótko podsumować. Na pewno był to dla mnie rok niezwykle trudny ( z racji covid 19), ale także piękny. Weszłam w nowy etap swojego życia. Poślubiłam wspaniałego człowieka, rozkwitłam, nabrałam wiatru w żagle. Pod pewnymi względami z pewnością sie rozwinęłam. Otworzyłam szerzej oczy na otaczający mnie świat. Spędziliśmy razem cudowny urlop w naszych ukochanych PIENINACH. Wiele moich wyobrażeń na temat samej siebie runęło bezpowrotnie. Jestem bardziej pewna siebie niż dawniej. Bardziej świadoma, wolna , a przede wszystkim niewiarygodnie szczęśliwa.
Wiele lęków i obaw odnośnie mojej przyszłości po prostu zniknęło.

Odważyłam sie wejść wgłąb siebie, dzieki czemu zobaczyłam wiele rzeczy, których dotąd nie dostrzegałam. Wiele spraw także zrozumiałam dzieki czemu dokonałam niezwykle ważny krok naprzód. Dzieki pandemii bardziej zaczęłam doceniać rzeczy, które jeszcze do niedawna były dla mnie czymś mało istotnym, wręcz oczywistym. Do tego doszła kwestia pracy, co w dobie kryzysu gospodarczego jest dla mnie wielkim cudem. Stało się bowiem coś, czego w życiu bym się nie spodziewała: przedłużono mi umowę o 2 lata! (co oznacza materialną stabilizację na jakiś czas). Dzięki temu, że oboje pracujemy, będzie można jakoś przetrwać ten trudny okres….

Rok 2020 pozwolił mi także bardziej docenić samą siebie i dostrzec w sobie ogromny potencjał. Skłonił mnie do pogłębiania wiedzy zdrowotnej (połknęłam całą masę różnych fachowych książek) oraz do wielu trudnych refleksji na temat Boga, człowieka oraz przyszłości naszego kraju. Jak widać – uzbierało się tego trochę. Zatem pomimo frustracji spowodowanych covidem i związanych z nim restrykcji muszę przyznać, że ten rok był bardzo dobry. Bóg obficie rozlewał swoje łaski. Jaki będzie ten Nowy? Nie wiem. Mam jednak nadzieję, ze lepszy niż ten. Tego życzę sobie i Wam wszystkim 🙂

WSZYSTKIEGO DOBREGO W NOWYM ROKU 2021. 🙂

4 myśli na temat “KRÓTKIE PODSUMOWANIE ROKU

 1. Przepis na placek z życzeniami
  /drogi, ale każdego stać na niego …/
  Główne składniki to:
  – Zdrowie
  Jak cenne, każdy z nas wie
  Bez niego niewiele można
  Choć czasem… góry przenieść gdy tylko wiara jest
  Więc wiary dodajmy moc
  Do tego nadzieję koniecznie dorzucić trzeba
  By wiara samotną nie była i…
  – Miłość
  Wszystko wymieszać z ogromem miłości
  To najważniejszy składnik
  Poza tym dodać:
  dwie łyżki pomyślności,
  kapkę radości,
  szczyptę życzliwości
  Wszystko powoli wymieszać z odrobiną uśmiechu 🙂
  Uwaga – ważne!!!
  Odsączyć troski, przygnębienie i smutek
  do smaku doprawić wdziękiem,
  urodą czy sławą – to już według uznania
  I piec,
  piec cały rok
  w wysokiej temperaturze pozytywnych uczuć
  w rodzinnej atmosferze
  Smacznego
  A.M.Michalik

  Polubienie

 2. Asiu wirus byłby i tak, na to nie miałaś wpływu, ale na budowę swojego szczęścia tak. Osobiście był to najpiękniejszy rok w Waszym życiu. Szczęścia życzę, dbajcie o siebie wzajemnie.

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.