kontrowersyjne

AUSCHWITZ BIS – czyli Teorie spiskowe vs Rzeczywistość

W meandrach internetu możemy znaleźć wiele ciekawych informacji: filmy, seriale, blogi, artykuły, wywiady… Do wyboru, do koloru. Jednak dzisiaj rano trafiłam na news, który rozgrzał mnie do czerwoności. Wiadomość tak mnie zaciekawiła, zelektryzowała i przeraziła zarazem, że kubek gorącej kawy na rozkręcenie dnia okazał się zbędny. Moja wyobraźnia zaczęła galopować, a przed moimi oczami pojawiła się czarna wizja niedalekiej przyszłości…. Ale o tym będzie nieco niżej.

Pierwsza myśl po lekturze? „Niemożliwe”. To pewnie fake. Kolejna teoria spiskowa, jakich w sieci jest bez liku. Większość z tych sensacji to wierutna bzdura, w którą wierzą ludzie naiwni i niewykształceni. Łykają absolutnie wszystko, co przeczytają, uznając to za prawdę objawioną. Zwyczajni ignoranci, którzy nigdy nie sprawdzają źródeł (co nie przeszkadza im wierzyć w to, że racja jest po ich stronie, a reszta świata się myli). To ludzie, którzy mają misję: zdemaskować kłamstwa i zbawić świat od wszelkiego złego. Niektóre z sianych przez nich teorii są absurdalne. Inne śmieszne (sama przeczytałam dzisiaj wiele takich z czystej ciekawości). Ale czy wszyscy bredzą?. W końcu w każdej plotce tkwi ziarenko prawdy….


Osobiście nigdy nie byłam zwolennikiem teorii spiskowych, a o ich zwolennikach nigdy nie miałam zbyt dobrej opinii. Słuchając ich wynurzeń kiwałam tylko głową, okazywałam zainteresowanie i niedowierzanie, zaś w duchu zadawałam sobie pytanie „co oni biorą? lepiej niech zmienią dilera, bo totalnie odlecieli”. Sama uchodzę za płaskoziemca i foliarza (ok, niech tak będzie), bo nie chcę się szczepić pod przymusem i nie podoba mi się polityka naszego rządu w sprawie walki z pandemią. Wierzę, że wirus istnieje. Ale pandemia to już nieco inna sprawa. Nic tu się nie trzyma kupy, więc z czasem uznałam, że to ściema. Środek, który ma służyć czemuś innemu, co jest przed nami zakryte. Kolejny spisek? Jeśli nawet, nie ja jestem jego autorem. Ostatecznie postanowiłam poszukać informacji, które tę tezę potwierdzą lub obalą. Jako, że lubię rozgryzać zagadki, pomyślałam: „Dlaczego nie? pobawię się w detektywa. Zobaczę do czego uda mi się dokopać”. Każdego dnia obserwuję sytuację związaną z COVID -19 w Polsce i na świecie. I coraz to bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że to, co uważałam za niemożliwe – dzieje się na naszych oczach. Stopniowo. Dyskretnie. Pod płaszczykiem ochrony ludzkiego zdrowia i powstrzymania pandemii, światowe elity rządowe chcą zafundować swoim obywatelom prawdziwy SZOK.

I tu pomału przechodzę do meritum. Plotkę, na którą wpadłam dziś rano, podał portal Paradyzja.com, powołując się na oficjalną stronę amerykańskiego CDC. A oto groźnie brzmiąca zajawka artykułu oraz odnośnik do niego dla ciekawych:

” CDC – Centers for Disease Control and Prevention – czyli Centra Kontroli i Prewencji Chorób Zakaźnych w Stanch Zjednoczonych zaplanowała specjalnie zaprojektowane i wyznaczone miejsca, w których obywatele, jak w niegdyś Indianie w rezerwatach, będą spędzać nawet do pół roku pod ścisłym nadzorem. Wszystko to w imię Nowego Wspaniałego Świata (…)

Link: https://paradyzja.com/cdc-zaplanowalo-covidowe-obozy-koncentracyjne/


What???? Covidowe obozy koncentracyjne? Takie Auschwitz bis?? To dopiero ktoś odleciał. Ale stwierdziłam: to raptem dwie minuty. Przeczytam. Zobaczę, co ten autor- fantasta napisał. Najwyżej puknę się palcem w czoło, pośmieję nad autorem i własną głupotą. Scenariusz przedstawiony w nagłówku jawi się w czarnych barwach. Ale skoro podali także inne źródło (stronę CDC), stwierdziłam razem z mężem, że to sprawdzimy. Odwiedziliśmy stronę amerykańskiego CDC i zdębieliśmy, gdyż zastaliśmy na niej covidowy RAPORT. Dalsze instrukcje odnośnie walki z pandemią. Przetłumaczyliśmy i przeczytaliśmy cały. Będę się modlić, aby nigdy się nie sprawdził!

Link: https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/global-covid-19/shielding-approach-humanitarian.html?fbclid=IwAR3MzC3ZvwaoLgJ1PTZ7yLgpZmeDIPc9D30mEVGiPadDx5fy490W8d1ViX4


Pewne rzeczy nie są napisane WPROST, ale jeśli przeczytać ten raport z uwagą (a w dodatku masz pojęcie lub historyczną wiedzę, jakie piekło przeżyli ludzie w obozach koncentracyjnych takich jak Auschwitz), z łatwością wychwycisz między wersami to, co powinno dać nam wszystkim do myślenia. A co się nam gotuje? Oj, całkiem sporo! Ale przytoczę tylko najważniejsze:

Jeśli się nie zaszczepisz , to bez względu na wiek , stan zdrowia i wszelkie inne czynniki, trafisz do miejsca IZOLACJI, które CDC pięknie nazywa „OŚRODKIEM HUMANITARNYM” (choć bardziej pasowałaby tu inna, znana nam nazwa: OBÓZ KONCENTRACYJNY). Uznani za „niebezpiecznych dla społeczeństwa” zostaniecie odizolowani od waszych mężów, żon i dzieci (mężczyźni i kobiety osobno) i traficie do wydzielonych stref
(Wyznaczone schronienie / grupa schronisk – maksymalnie 5-10 gospodarstw domowych), które mają być dokładnie monitorowane. Dostęp do zasobów ( takich jak jedzenie czy opieka medyczna) mają być zgodnie z tym raportem bardzo mocno ograniczone. Zero interakcji międzyludzich (czyt: rozmowy z innymi), żadnych praktyk religijnych (bez względu na wyznanie). Chyba że?.,.,.. będziesz postępować zgodnie z protokołem i się w końcu zaszczepisz. Co ciekawe: w tym raporcie jest napisane WPROST, że nie ma żadnych dowodów na to, że szczepionka zapewni zbiorową odporność i zatrzyma pandemię. (….)

Dokument jest dość obszerny więc na tych wymienionych przykladach poprzestanę. Możecie się śmiać (to przynajmniej poprawia samopoczucie i przedłuża życie). Ale powiem Wam, ze jednak się nieco niepokoję. Naprawdę nie chciałabym żyć w takim świecie. Stracić swój dom, wolność, pracę, rodzinę oraz przyjaciół i trafić do takiego miejsca. Drugiego Auschwitz Birkenau. Dlatego naprawdę… chcę trzymać się ze wszystkich sił Boga, wiary w mądrość, odwagę i doświadczenie Polaków oraz nadziei, że ten czarny scenariusz nigdy się nie ziści. Oby ten news okazał się kolejną covidową teorią spiskową, z której kiedyś będę się śmiać (…..).

7 myśli na temat “AUSCHWITZ BIS – czyli Teorie spiskowe vs Rzeczywistość

      1. :-))) Kiedyś to nawet coś ładnie zaśpiewała ta kobieta, choć z hymnem była wpadka, ale dlaczego biedna zabrała się za bycie guru dla innych. Może czuje się niedoceniona. Pozdrawiam serdecznie. Dobranoc Asiu

        Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.