refleksyjnie · warte uwagi

PRAWDZIWE OBLICZE ELIT – CZYLI KTO NAMI RZĄDZI (CZ.1)

Im dłużej trwa rzeczona pandemia koronawirusa, tym bardziej nie mogę się nadziwić, jak wielu Polaków wciąż ślepo ufa przekazom medialnym kierowanym do nas przez (nie)rząd RP (nie ważne, czy to z prawej, czy też lewej strony sceny politycznej). Odnoszę wrażenie, że żyjemy w jakiś letargu, wypieramy prawdę, którą mamy na wyciągnięcie ręki. Aby ją poznać, wystarczy jedynie włączyć samodzielne myślenie. Tylko tyle i aż tyle.

Nie wiem, jak Wy, ale ja coraz wyraźniej widzę, że rządzą nami hohsztaplerzy, kryminaliści oraz pełni cynizmu karierowicze, którzy w imię pokaźnej, comiesięcznej sumki na swoim koncie bankowym są w stanie sprzedać swoje wartości, duszę, ideały, rodzinę oraz kraj. Tacy właśnie ludzie (jak pan premier Morawiecki, pan Niedzielski, wielce szanowny prof. Simon czy doktor Horban), kierowani dobrem narodu i jak najszybszym ustaniem epdemii COVID-19 – z dnia na dzień zabierają nam coraz więcej praw, rujnując przy tym gospodarkę na niewyobrażalną dotąd skalę. Zupełnie na oślep podejmują działania, które nie tylko nie przekładają się na wygaśnięcie epidemii, lecz zwyczajnie szkodzą. Argumenty podawane w przestrzeni publicznej jako uzasadnienie wprowadzanych restrykcji, są pozbawione jakiejkolwiek krzty logiki (o dowodach naukowych nie wspominając). Tymczasem wystarczyłoby przyjrzeć się uważnie życiorysom wymienionych panów, ich mocodawcom oraz wypowiedziom udzielonym przez nich na konferencjach prasowych w ciągu ostatniego roku i złożyć je razem, by przekonać się, że prawdziwą pandemią wcale nie jest COVID-19…..


Prawda jest między innymi taka, że Polacy mają bardzo słabą i wybiórczą pamięć. Dlatego postanowiłam popełnić kilka postów na ten sam temat, które będą dla niektórych w jakimś sensie przypomnieniem pewnych wydarzeń oraz przynajmniej częściowym obnażeniem prawdziwego oblicza polskich elit za kadencji pandemii koronowirusa. Po co to wszystko? Żeby każdy z nas przemyślał, dokąd jako wspólnota zmierzamy i wiedział, kogo należy rozliczać i pociągać do odpowiedzialności za wszystkie nieszczęścia i straty, jakie ponoszą zwykli i przykladni obywatele, dzięki którym rząd ma ciepłe posadki i miliony na kontach.

W tym poście (będącym pierwszą częścią cyklu) zdecydowałam wziąć pod lupę pana premiera M. Morawieckiego. Pozwolę sobie przytoczyć kilka jego wypowiedzi z krótkim komentarzem. Oto one:

1#


„Cieszę się, że coraz mniej obawiamy się tego wirusa, tej epidemii. To jest dobre podejście, bo on jest w odwrocie. Już teraz nie trzeba się go bać. Trzeba pójść na wybory tłumnie 12 lipca. Wszyscy, zwłaszcza seniorzy, nie obawiajmy się, idźmy na wybory”


Chyba każdy z nas dobrze pamięta ten medialny przekaz. Jednak czas zweryfikował tę sytuację. Bardzo szybko okazało się, że liczniki zachorowań szybują mocno w górę. No to jak panie premierze? Gdzie ten odwrót? Mamy rok 2021 , trzecią falę (trup ściele się gęsto) i chyba z 10 nowych mutacji…. więcej dodawać nie trzeba.

2#

Odnośnie zamknięcia cmentarzy na Uroczystość Wszystkich Świętych:

” Rzeczywiście, ta decyzja zapadła późno, ale gdyby dwa, trzy, czy cztery dni wcześniej została ogłoszona, to nie trzeba było jakichś wybitnych ekspertów, żeby się domyślić, że ogromna większość ludzi ruszy na cmentarze dokładnie w tych dniach poprzedzających dzień, od którego cmentarze miałyby być zamknięte. W związku tym ze względu na bardzo dużą liczbę niewiadomych i podejmowanie decyzji o niepewne informacje ta decyzja zapadła właśnie wtedy”.

Rzeczywiście… bardzo trudno się domyśleć, że wielu Polaków ze względu na wiarę, tradycję oraz miłość do swoich bliskich – zechce odwiedzić ich na cmentarzu, złożyć wieniec i zapalic znicz. Tak naprawdę można było zostawić je otwarte wprowadzając jedynie limit i dystans, Ale lepiej na ostatnią chwilę się wycofać, cmentarze zamknąć a tych, którzy sprzedają wieńce czy znicze (z czego żyją) pozostawić bez źródła jedynego dochodu i doprowadzić do ruiny. Brawo.

3#

„Jan Paweł II, nasz wielki, wspaniały rodak zmienił historię świata. To dzięki niemu, dzięki „Solidarności” upadł komunizm i przez kolejne lata możemy tworzyć wolną Polskę.”

https://www.radiomaryja.pl/kosciol/do-muzeum-jana-pawla-ii-i-prymasa-wyszynskiego-w-warszawie-trafil-fragment-muru-berlinskiego/

I dlatego w ramach podtrzymania tego narodowego dziedzictwa wprowadzamy zamordyzm i coraz bardziej zmieniamy ustrój z demokracyjnego na…. komunistyczny. Rzeczywiście, bardzo logiczne.

4#

” Nie było w najnowszej historii krajów, które osiągnęłyby sukces gospodarczy, a nie byłyby potęgami eksportowymi. Musimy robić wszystko, by wspomagać firmy mające szansę na międzynarodową karierę. Wspierać je od strony finansowania, wspomagać ich innowacyjność, ułatwiać ubezpieczenie eksportu, prowadzić szeroko zakrojoną dyplomację ekonomiczną. „

Jeśli dobrze rozumiem – trwający od roku lockdown, bezprawne zamykanie polskich biznesów oraz nakładanie na przedsiębiorców grzywien w wysokości 30.000 zł, pałowanie ich i szczucie nalotem sanepidu – to forma wsparcia i rozwoju? Dobrze wiedzieć.

5#

” Pozyskaliśmy więcej środków od bandytów, mafii VAT-owskich, przestępców podatkowych. (…)
więcej środków odzyskaliśmy niż środki unijne. „

I dlatego wprowadzacie kolejne podatki?

*********************************

Takich wypowiedzi pełnych zakłamania i pozbawionych jakiejkolwiek logiki – jest niestety wiele. Pan premier w swoim „myśleniu” nie jest odosobniony. Nie robię podsumowania. Miejsce na puentę i ewentualne przemyślenia pozostawiam Wam, kochani.

I do zobaczenia w drugiej odsłonie. Ciąg dalszy nastąpi. Wkrótce…Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s