kontrowersyjne

Krótka historia lockdownu (kto nami rządzi cz. III)

Surfując wczoraj w sieci nie spodziewałam się, że wśród gąszczu różnych pandemicznych newsów wyłowię kolejną perełkę. Już od jakiegoś czasu stałam się bardziej dociekliwa niż zazwyczaj. Przekopuję się przez meandry internetu, by się w czymś dokształcić, utwierdzić zasadność jakiejś tezy bądź ją zanegować. Zapewne przyczynił się do tego fakt, że społeczeństwo polskie jest coraz bardziej spolaryzowane, a nastroje ludzi (delikatnie rzecz ujmując) nie za dobre. Z dnia na dzień stałam się bojowniczką o prawdę. To nic, że moje odkrycia, przemyślenia czy poglądy przysparzają mi coraz więcej problemów i kładą się cieniem na niektórych moich relacjach. To cena, jaką trzeba zapłacić. Ale są na tym świecie takie wartości, o które warto walczyć do samego końca.

Już dawno zaczęłam się zastanawiać, czy takie rozwiązanie jak lockdown jest naprawdę konieczne i skuteczne. Do pewnego momentu wierzyłam, że tak. Jednak wtedy nie sądziłam, że potrwa on tak długo i wyrządzi tak wiele szkód. Miałam nadzieję, że zamknięcie nas w domach będzie tymczasowe. Że naukowcy wykonają stosowne badania, które pozwolą lepiej poznać wirusa i wdrożyć odpowiednie leczenie, byśmy jak najszybciej mogli powrócić do normalności. Tymczasem leci kolejny rok, a my mamy wielki przyrost zgonów, falę bankrutujących firm, coraz gorszy poziom edukacji, samobójstwa, brak kontaktów społecznych, donosicielstwo i stygmatyzację. Kowidianie vs foliarze. Kościół vs feministki. Lekarze vs pacjenci… Nawet teraz mówi się, że nic już nie będzie jak dawniej, a wiele osób (nawet zaszczepionych) będzie skazana na maseczkę i dystans społeczny do końca swoich dni.. Na szczęscie powoli przebija się do opinii społecznej coraz więcej głosów środowiska medycznego, apelujących do władz o zniesienie całkowitej izolacji. (Nazwiska, na które się powołuję, na pewno padną w osobnym tekście). Mówiąc o (nie) skuteczności lockdownu, warto wspomnieć o tym, jak powstał i czemu miał służyć. Oto, do czego udało mi się dotrzeć:


W 2006 roku 15-letnia uczennica liceum z Albuquerque w stanie Nowy Meksyk zajęła trzecie miejsce na targach nauki i inżynierii Intel za projekt spowolnienia rozprzestrzeniania się zakaźnego patogenu podczas pandemii. Korzystając z symulacji komputerowej, którą opracowała z pomocą ojca, argumentowała, że aby spowolnić rozprzestrzenianie się choroby, rządy powinny wprowadzić zamykanie szkół, trzymać dzieci w domu i wymuszać dystans społeczny. To niewiarygodne, że ten projekt Science Fair, który zajął wspomniane trzecie miejsce w liceum może być bezpośrednio powiązany z polityką lockdown’u wdrażaną obecnie przez rządy na całym świecie. Ojciec, z którym córka opracowała swoją symulację komputerową, nie był przeciętnym tatą, ale starszym badaczem w Sandia National Laboratories, który w tym czasie pracował nad planami reagowania na wypadek pandemii dla Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA. W przypadku zagrożenia pandemią, jego propozycja wprowadzenia zamknięcia szkół i, jeśli zajdzie taka potrzeba, zamknięcia miejsc pracy, została opracowana przynajmniej częściowo w oparciu o projekt szkoły średniej jego córki…… Tak oto narodziła się idea lockdown’u, w którą wiarę pokłada większość „ekspertów” rządowych i nie tylko, usiłując ją naukowo usprawiedliwiać.
Sandia National Laboratories to amerykański instytut naukowo-badawczy, zajmujący się badaniami naukowymi oraz opracowywaniem technologii w dziedzinie energii i broni nuklearnych.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Sandia_National_LaboratoriesNie brakuje naukowców, którzy twierdzą, że informacje dotyczące nowych zachorowań i zgonów w związku z COVID, są zręcznie manipulowane (zainteresowanym tematem zostawiam link ze szczegółowymi informacjami oraz wykresami u dołu tekstu). Tłumaczy się to między innymi w ten sposób, że żadna pandemia nigdy nie zachowuje się w sposób wykładniczy (stały wskaźnik R, czyli współczynnik redukcji WRR=1), lecz od początku zwalnia naturalnie wg rozkładu normalnego bez wpływu lockdown’u!. Tymczasem jeśli porównać dane, którymi dysponuje nasz rząd z danymi, prezentowanymi na oficjalnej stronie WHO (na którą tak chętnie tak się powołuje), okaże się, że oba raporty znacznie się różnią (WHO aktualizuje swoje dane raz w tygodniu). Wniosek jest oczywisty: ktoś tu kłamie. Pytanie KTO???? Pozytywny efekt lockdownu powinien być widoczny w postaci niższego szczytu i zmniejszonej maksymalnej ilości przypadków/zakażeń (oraz zgonów). Tymczasem media informują o niewiarygodnej liczbie chorych i paraliżu służby zdrowia. Sytuacja jest na tyle dramatyczna, że wprowadzono relokację pacjentów z jednego rejonu w inny. Ratownicy krążą od szpitala do szpitala, lekarzy brakuje, a chorzy nie mogą się doczekać na karetkę i często umierają. W domu, w drodze do szpitala lub na sorze.


Nie wszystkie kraje zdecydowały się jednak na tak drastyczne obostrzenia. Główny epidemiolog Szwecji nadzorujący reakcję rządu na COVID-19, zarekomendował, by pozwolić na powolne rozprzestrzenianie się wirusa wśród ludności, a tym samym nabycie odporności stadnej w sposób naturalny. Na pandemiczną psychozę oraz zewnętrzne naciski, całkowicie odporna okazała się także Białoruś, która postanowiła zamknąć granice oraz nakazać obywatelom noszenia maseczek w przestrzeni publicznej w kilku dużych miastach. Ludzie żyją tam w miarę normalnie i jakoś nie widać, by nasz sąsiad zmienił się w drugą ,, hiszpankę”. Polska wybrała drogę twardego lockdownu, szczepień ogólnopopulacyjnych i bezwzględnego nakazu noszenia maseczek. I mimo tego, iż zdecydowana większość obywateli stosuje się do rządowych obostrzeń, szalejącej trzeciej fali nie ma końca. Lockdown ciągle trwa, a efekty żadne. Ale spokojnie moi drodzy. Zbliża się 10.04… Wkrótce wirus będzie w odwrocie!:)


PS. ROK 2020. Lipiec. Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko – o którym wiadomo, że
z uporem odmawiał podjęcia w swoim kraju jakichkolwiek środków nadzwyczajnych, tj. ogłoszenia lockdown’u czy też wprowadzenia tzw. „dystansu społecznego” – powiedział na konferencji prasowej, że otrzymał od Światowej Organizacji Zdrowia [WHO] znaczną ofertę gotówkową (92 miliony dolarów), aby postąpił „tak, jak zrobiono to we Włoszech”.  Wobec kategorycznej odmowy Łukaszenki – w ciągu kilku tygodni oferta skierowana do prezydenta Białorusi wzrosła dziesięciokrotnie: zaproponowano mu 900 milionów dolarów – tym razem zrobił to Międzynarodowy Fundusz Walutowy – wraz z tą samą prośbą:

—- aby zamknąć wszystko i zrobić „jak we Włoszech”.

Biorąc pod uwagę powyższą propozycję przekupstwa nie sposób wykluczyć, że inne kraje także otrzymały intratną ofertę pieniężną, z której skorzystały. Nicola Bizzi mówi wprost:

Wiem, ze źródeł wywiadowczych,–że podobne oferty zostały złożone wielu innym krajom europejskim i pozaeuropejskim. Wiem też, że wielu szefów państw lub rządów – w tym prezydent Serbii, Aleksandar Vučić – nie wahało się ani przez chwilę by je zaakceptować. Dlatego logika podpowiada, że również Włochy (które, jak dobrze wiemy, odegrały rolę wzorca pilotującego w całej historii) mogły otrzymać hojną propozycję w tym sensie i – znając mentalność naszych polityków – bardzo wątpię, aby nie została ona przyjęta. Tego rodzaju hipoteza mogłaby ponadto wyjaśnić, gdzie i w jaki sposób rząd Conte’go znalazł środki przeznaczone (prawdopodobnie już na początku roku) na rozbudowę sił policyjnych, co zagwarantowało realizację i skuteczność blokady.(…)”

Wnioski wyciągnijcie sami.


Inspiracja i źródło:
https://lnzwp.org/wp-content/uploads/2020/12/Falowanie-tresowanie-v7-1.pdf

Pieniądze od WHO za lockdown? Włochy, Białoruś. Białoruś oskarża. Włochy utajniają.

https://www.databaseitalia.it/aboliamo-la-protezione-civile-ricettacolo-di-ogni-corruzione-e-cavallo-di-troia-del-nuovo-ordine-mondiale/

https://www.o2.pl/informacje/aleksander-lukaszenka-oskarza-swiat-o-wykorzystanie-pandemii-do-wzbogacenia-sie-6518960813164161a

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-05-19/ukrywanie-prawdy-o-pandemii-i-walka-z-niezaleznymi-mediami-na-bialorusi/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s