refleksyjnie

OPERACJA COVID – czyli parę słów o technikach manipulacji opinią publiczną.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie covid-19-koronawirus.jpg
MERS virus, Meadle-East Respiratory Syndrome coronovirus, 3D illustrationNie wiem, jak Wy, ale ja od blisko tygodnia cierpię na koronapierdolca. Może to wina wiosennego przesilenia. Może za dużo czytania materiałów o pandemicznej tematyce?. Kto wie… Ale nie potrafię inaczej. Skoro nie można legalnie i normalnie uczestniczyć w życiu społecznym (np. chodzić na siłownie, do kina czy knajpy bez kagańca na twarzy), nie pozostaje mi nic innego, jak wyrzucić swoje negatywne emocje, myśli i frustracje tutaj. W ten sposób swoim gniewem (zasadnym mniej lub bardziej) nikogo nie urażę. Ten post będzie miał więc w pewnym sensie wydźwięk terapeutyczny.Nie boję się wirusa, choć jak wspominałam przy różnych okazjach – nie neguję wcale jego istnienia, jak i tego, że ludzie na to paskudztwo chorują i umierają. Ale martwię się o bliskich. Niektóre moje relacje ucierpiały na skutek różnicy zdań w kwestii lockdownu i szczepień. Jak wiecie sporo czytam na te tematy (przede wszystkim publikacji naukowych oraz dostępnych w sieci przeprowadzonych badań). Dzięki temu jestem bardziej świadoma i bogatsza w wiedzę (której niestety nam media nie przekazują). To daje mi pełniejszy obraz sytuacji, w której wszyscy jesteśmy. Jednak nikomu nie radzę brać ze mnie przykładu. Czasami brak wiedzy to prawdziwe błogosławieństwo. Serio.
Ostatnio trafiłam także na bardzo ciekawy komentarz, pod którym podpisuję się rękami, nogami i czym tylko się da. Postanowiłam go przytoczyć u siebie, gdyż pokazuje nieco inne oblicze pandemii. Autor dostrzega coś znacznie więcej, niż tylko suche i wzięte z kosmosu statystyki podawane nam przez media oraz trwający proces wyszczepiania ludzi. Jego obserwacje i wnioski, którymi podzielił się na pewnym forum, są także moimi. Nie sposób ich zanegować, gdyż to wszystko niestety dzieje się tu i teraz. Na naszym polskim podwórku. W naszych sercach i relacjach z innymi. To wszystko mocno w nas rezonuje i ma niewiarygodnie silny wpływ na naszą psychikę.
Możecie się z tym zgodzić lub nie, ale wraz z wybuchem pandemii wszyscy staliśmy się OFIARAMI. KATEM jest psychopatyczny i skorumpowany (nie)rząd PiS oraz międzynarodowa Agenda. Każdego dnia jesteśmy okłamywani, zastraszani i manipulowani na wiele różnych sposobów. Ten post ma na celu pokazać wszystkie te techniki, jakie są wymierzane przeciwko nam, aby nas złamać i zniszczyć. Wiele z nich na pewno doskonale znacie. Oto one:1. Gaslightnining

– czyli zaburzanie percepcji rzeczywistości. Ta technika polega na wmawianiu ofiarom, że rzeczywistość, którą widzą nie jest prawdą i że kwestie oczywiste wcale takimi nie są. Cechą naturalnej pandemii jest to, że ludzie najpierw obserwują pewne zjawiska a potem zaczyna się mówić o nich w mediach. Tutaj było odwrotnie. Żyliśmy normalnie i gdyby nie powiedzieli w środkach masowego przekazu, że jest jakaś pandemia to nikt by nawet tego nie zauważył. Przechodzili byśmy jak dotychczas normalne sezonowe okresy przeziębień i uważali byśmy to za normalne. Gaslightning doprowadził do tego, że znaczna część społeczeństwa zaczęła postrzegać choroby sezonowe dróg oddechowych jako śmiertelne zagrożenie. Gdyby ktoś rok temu powiedział lekarzom, że będą zamykać przychodnie, bo mogą do nich przyjść chorzy ludzie to puknęli by się w głowę. Teraz jednak stało się to częścią nowej percepcji rzeczywistości i zaczyna być uważane za normalne. Zauważcie, że mnóstwo rzeczy, które jeszcze rok temu uważaliśmy za niemożliwe stały się nową normalnością. Już nawet przestajemy kwestionować absurdy, które mnożą się z dnia na dzień.

2. Wymuszanie narracji. Zdominowanie dialogu społecznego.

Wymuszanie narracji polega na nieustannym bombardowaniu ofiary określonymi informacjami. Działa to na zasadzie kłamstwa, które powtórzone tysiąc razy staje się prawdą. Nawet ludzie, którzy na co dzień kierują się rozsądkiem zaczynają w ten rozsądek i trzezwą ocenę rzeczywistości wątpić. Zaczynają myśleć: może jednak jest ta pandemia?


3. Przepowiadanie przyszłości – kreowanie wizji świetlanej przyszłości, która nastąpi po pokonaniu wirusa.

Ale jeszcze musimy chodzić w maskach, jeszcze musimy zostać w domu, jeszcze musimy się zaszczepić. To jeszcze tylko dwa tygodnie. Zauważcie, że minął rok od kiedy zostaliśmy zamknięci na dwa tygodnie i granica świetlanej przyszłości coraz bardziej się przesuwa. Wszystko, co dobre ma zdarzyć się w przyszłości, która ciągle jest odsuwana w czasie i która tak naprawdę nigdy może nie nadejść. Ale tego wam wprost nie powiedzą.

4. Obwinianie ofiary.

Psychopaci nigdy nie przyznają, że to oni są winni doprowadzenia ofiar do sytuacji bez wyjścia. Nigdy nie przyznają, że to oni stworzyli sytuację, w której ofiary cierpią. Zamiast tego, będą wmawiać ofiarom, że to one są winne obecnego stanu rzeczy. Mówią, my chcieliśmy dobrze, ale to wasza wina, bo chcecie jezdzić na urlopy, bo chcecie się ze sobą spotykać, bo chcecie obchodzić święta. My chcemy dobrze, ale to wasza wina, że się nie stosujecie. Prowadzi to do sytuacji, w której ofiara zaczyna postrzegać swojego oprawcę jako wybawcę z obecnego stanu rzeczy. Ofiara oczekuje, że oprawca znajdzie jakieś rozwiązanie. W ten sposób buduje się uległość.5. Izolacja.

Izolacja jest najlepszą metodą złamania psychiki. Izolację od lat stosuje się w więzieniach wobec najgrozniejszych przestępców i wśród więzniów jest ona uważana za najgorszą karę. Izolacja prowadzi do rozmontowania psychiki, zakwestionowania poczucia własnej wartości, utraty poczucia sensu życia. Ofiara pozbawiona kontaktów społecznych popada w apatię i z czasem zgodzi się na wszystko by zmienić taki stan rzeczy.6. Atakowanie i ośmieszanie osób, które kwestionują status quo.


(choćby taka kwestia amantadyny, testy PCR czy bezzasadność noszenia maseczek zakrywających usta i nos)

Mamy tutaj do czynienia z ośmieszaniem lekarzy i naukowców dowodzących bezsensu covidowej narracji. Osoby te posiadają mocne argumenty i dowody naukowe na to, że obecna pandemia nie ma naukowych podstaw. Żaden instytut na świecie nie wyizolował do tej pory koronawirusa, na ulotkach testów PCR jest wprost napisane, że nie służą one do diagnozowania koronawirusa. Nie było prowadzonych żadnych badań, czy maseczki powstrzymują transmisję wirusa, nie były prowadzone też żadne badania bezpieczeństwa szczepionek przez niezależne instytuty naukowe. Faktem jest, że pandemia Covid-19 została wykreowana na podstawie testów nie służących do wykrywania koronawirusa. I wszystko inne, co się obecnie dzieje jest tego pochodną. Ludzie z tytułami naukowymi, pionierzy w swoich dziedzinach są ośmieszani i nazywani foliarzami i teoretykami spiskowymi. Jeżeli psychopata chce zniszczyć twoją pozycję i poczucie własnej wartości, zaczyna wpływać na to jak postrzegają ciebie inni. Jest zmasowana akcja pozbawienia autorytetu osób wywodzących się ze środowiska naukowego, kwestionujących covidową narrację. Przedstawianie ich jako zagrożenie a w skrajnych przypadkach pozbawianie prawa do wykonywania zawodu, bez względu na wcześniejsze osiągnięcia.
7. Utrzymywanie podwójnej narracji.

Zamykamy – otwieramy – zamykamy- otwieramy (znamy to, prawda? ). Po pewnym czasie każda ofiara przyzwyczaja się do takiego stanu rzeczy i zaczyna dostosowywać się do sytuacji. Celem podwójnej narracji jest zaburzenie tego procesu a zaburzenie tego procesu prowadzi do rozkładu psychiki. Już, już zaczynasz się w tym wszystkim urządzać a tu kolejna zmiana narracji, która wybija cię z rytmu, kiedy jesteś krok od stabilności. Powoduje to dezorientację, która ma prowadzić do całkowitego złamania oporu. Pomyślcie, oni będą to z nami robić jeszcze kilka lat. Bądzcie świadomi i przygotowani na to, co się będzie działo. Bądzcie świadomi, że to tylko manipulacja, która ma was złamać, żebyście zgodzili się na wszystko.

8. Odbieranie radości życia.

Konstruowanie takiej rzeczywistości, żeby życie nie dostarczało żadnej rozrywki i przyjemności. Zamykanie klubów fitness, restauracji, lasów, odwoływanie świąt i wydarzeń kulturalnych. Ta technika była już stosowana podczas drugiej wojny światowej, kiedy Żydom zabroniono uprawiać sportu, muzyki na żywo i chodzenia do parków. Ma to doprowadzić ofiary do poczucia braku sensu życia, depresji, samobójstw i apatii. Równolegle utrzymywana jest narracja, że jak ofiara będzie wypełniać polecenia psychopaty, będzie się stosować, będzie współpracować, to być może to wszystko zostanie jej zwrócone.
Jesteśmy w stanie wojny, która ma na celu doprowadzić do całkowitej zależności ofiar od systemu władzy. Ma sprawić, że ludzie będą postrzegać oprawców jako osoby, które mogą ich z tego wybawić ma doprowadzić do psychicznego uzależnienia od samej narracji i jej elementów towarzyszących – lockdowny, szczepienia, maski. Teraz chcą przejąć Twoją świadomość, ale wkrótce sięgną po wszystko.I nie spoczną dopóki nie zabiorą Ci wszystkiego.(…)Pozwolisz im na to?


PS. Autora komentarza niestety nie znam, ale z serca dziękuję mu za inspirację. Bogu dzięki, że nie wszyscy na skutek tej kowidowej psychozy stracili rozum!.

12 myśli na temat “OPERACJA COVID – czyli parę słów o technikach manipulacji opinią publiczną.

   1. To uważaj, żebyś nie spadła z Ziemi przy dalszych podróżach. 😉
    ps.
    A jest pewna książka, która miała pierwotnie pomagać ludziom z problemami, a zaszkodziła każdej znanej mi osobie, która ją przeczytała. Każda wiedza może zaszkodzić. I zwykle szkodzi.

    Polubione przez 1 osoba

    1. Zawsze uważam:). Zarowno podczas czytania, jak podróżowania:). Jak do tej podry (odpukać w niemalowane) obyło się bez nieprzyjemnych przygód :). A co do wiedzy… jak to we wszystkim – dobrze zachować umiar :). Pozdrowie nia.

     Polubienie

 1. Ciekawe czy te rządzące nami bydlęta biorą pod uwagę, że w końcu naród nie wytrzyma i puszczą nam nerwy? Każdy ma jakieś granice wytrzymałości, a życie w tak chorej rzeczywistości wszystkich nas wypala i w końcu powiemy dość. Manipulacja jest dobra, ale mam wrażenie że tylko na krótką metę. Minął rok i już ludziom zaczynają puszczać hamulce.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Ja osobiście liczę na to, że masa krytyczna zostanie w końcu przekroczona i w końcu ludzie powiedzą DOŚĆ. W wielu krajach to już się dzieje (jest naprawdę gorąco!) tylko my, Polacy tacy jacyś bierni, ulegli. 😦

   Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s