refleksyjnie

Kryzys wiary?….

Tak, moi drodzy. Dobrze czytacie…. wszystko wskazuje na to, że właśnie przeżywam KRYZYS. Niby żadne novum, taka jest w końcu dynamika ludzkiego życia. Prędzej czy później każdy człowiek musi zmierzyć się z czymś trudnym lub zwyczajnie przykrym. Ale tym razem miarka się przebrała! Wszelkie moje granice zostały przekroczone. A kiedy tak się dzieje, to naturalną reakcją mojego zdrowego organizmu jest solidny WKURW. I tak zamiast cieszyć się wolnym dniem, od ładnych kilku godzin snuję w myślach utopijne wizje uduszenia pewnego człowieka gołymi rękami. Ja, katolik (sic!). Ten stan ducha zawdzięczam naszemu wielce szanownemu „ekspertowi” bigpharmy (o, przepraszam!: bezpieczeństwa i zdrowia publicznego Polaków w czasie pandemii) – profesorowi Horbanowi. Co jak co, ale ten gość potrafi mi podnieść ciśnienie o wiele skuteczniej, niż porządna i aromatyczna kawa.


Pan Turban, znany w środowisku z dosadnych i prostackich wypowiedzi, nieustannie bije nowe rekordy w kategorii: najbardziej kreatywny buc IV RP. Czym tym razem zaskoczył w mediach nasz rządowy „ekspert”? Swoim stanowiskiem wobec Kościoła! Tak, moi drodzy, znów dobrze czytacie. Jednak, aby właściwie zrozumieć temat, nakreślę kontekst owej wypowiedzi. Nie chcę bowiem spotkać się z zarzutem szerzenia fake-newsów. Zatem w dużym skrócie: trwający proces wyszczepiania Polaków bardzo mocno wyhamował. Szczepionek nie brakuje, ale chętnych do zaszczypania jak najbardziej. Istnienie niektórych punktów szczepień przestało mieć rację bytu, więc nasz rząd usilnie próbuje temu zaradzić. To nie są moje słowa. Ta narracja jest już bowiem dostępna w mediach głównego nurtu. Dotychczasowe dzialania nie przynoszą najwyraźniej oczekiwanych przez rząd rezultatów. Wątpliwe, by wydzwanianie do osób niezaszczepionych zachęciło ich do dziabnięcia igłą. Lista chętnych do odstrzału pomału się domyka. Cała nasza nadzieja w kowidowej loteriadzie oraz Kościele. No właśnie…. Warto by z nim porozmawiać. Podkreślić wagę sytuacji, zachęcić do płomiennych szczepionkowych kazań i odczytaniu specjalnych listów pasterskich z ambony. W końcu ksiądz to namiestnik samego Chrystusa, ma moc przekonać wiernych chrześcijan. Jeśli Kościół stanie po naszej stronie (czyt: NIErządu PIS), być może uda się przekonać wystarczającą liczbę ludzi? Do takich konkluzji doszedł PIS.Pan Turban jest zdania, że to bardzo dobry i potrzebny ruch. Jasny głos Kościoła w kwestii szczepień na COVID byłby dla wielu odpowiednim impulsem, dzięki któremu akcja szczepień ponownie nabrała by rozpędu. Nie wolno ignorować roli Kościoła w kształtowaniu życia społecznego. Pan Niedzielski na ostatniej konferencji prasowej poinformował, że są prowadzone w tej kwestii rozmowy z przedstawicielami Kościoła. Wspomniał, że planowane jest pewne przedsięwzięcie z udziałem archidiecezji lubelskiej, jednak na razie minister nie chciał zdradzić więcej szczegółów. Nieco bardziej wylewny okazał się nasz „ekspert”, H. Powiedział między innymi tak: ” Rozmawiałem ze znanym arcybiskupem Hoserem, który skądinąd jest lekarzem (…) nie jest tajemnicą, że chorował na Covid i obiecał, że jako lekarz przedstawi kolegom biskupom konieczność wdrożenia szczepień”. Można się zatem spodziewać (choć póki co jest to tylko kolejna teoria spiskowa), że rządzący będą próbowali wywierać naciski na polski Episkopat, co moim zdaniem jest wysoce nieetyczne, wyrachowane i dobitnie pokazuje za kogo tak naprawdę nas mają. Za sprzedajne q….y. Przepraszam za moją brutalną wręcz szczerość, ale ci ludzie chyba zbyt serio wzięli sobie do serca piosenkę autorstwa De Mono pt. „Wszystko jest na sprzedaż”.


Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że hierarchowie kościelni zachowają naukę Chrystusa w całości, a we wszystkich działaniach będzie ich prowadzić Duch Święty i zdrowy rozsądek. W końcu kościół to nie organizacja rządowa ani placówka zdrowotna. Nie dla wszystkich jest to jednak takie oczywiste, gdyż w niektórych parafiach występuje już niestety segregacja sanitarna (czytaj: podział wiernych na zaszczepionych i niezaszczepionych, a co za tym idzie – odpowiednie ich traktowanie). Jestem zdania, że całkowite podporządkowanie się kościoła władzy państwowej w kwestii pandemii, doprowadzi go do jeszcze większego odpływu wiernych. Wiele polskich parafii może na skutek takiego kato-politycznego zamordyzmu opustoszeć. A wtedy kto ten kościół będzie utrzymywał? Państwo? Chyba żaden rozumny człowiek w to nie wierzy. Ciężko mi się piszę ten post. Bardzo…. Jednak chcę ze wszystkich sił wierzyć, że ten perfidny pomysł rządu nie przejdzie. Że wygra Moc Zmartwychwstałego Chrystusa (głowy kościoła), autentyczna wiara oraz mądrość wierzących. Tak nam dopomóż, Bóg!


źródło:

https://tvn24.pl/polska/szczepienia-na-covid-19-adam-niedzielski-i-andrzej-horban-o-potrzebie-wsparcia-przez-kosciol-5138590

PS. Mała aktualizacja! Wykrakałam! Jak wprowadzono limitację wiernych w zależności od ich statusu zaszczepienia w mojej parafii, pomyślałam sobie: ,, na tym się nie skończy, to dopiero początek! Tylko czekać, aż na jesieni od mojego zaszczypania będzie zależeć moje życie sakramentalne i zbawienie!”. I wiecie co? Wiele wskazuje na to, że się nie pomyliłam… Dokładnie wczoraj w mediach pojawiła się taka oto informacja: Rzeszowscy dominikanie postanowili właśnie, że jedna z form kursu przedmałżeńskiego będzie dostępna tylko dla osób zaszczepionych przeciwko COVID-19, ozdrowieńców i tych, którzy będą zdrowi…. Myślę, że nie wymaga to mojego komentarza.W ten sposób na naszych oczach upada z łoskotem mit o powszechnym i apostolskim kościele, który zmienia się w kolejną przybudówkę autorytarnego państwa PIS….Link:
https://stacja7.pl/z-kraju/rzeszowscy-dominikanie-kurs-przedmalzenski-tylko-dla-zaszczepionych-ozdrowiencow-i-zdrowych/


8 myśli na temat “Kryzys wiary?….

 1. Tym razem mam odmienne opinie od Ciebie. I nie w kwestii podejścia do wstrzykiwania czegoś nazwanego szczepionką, ale odnośnie oskarżania o wszelkie zło pisowców. Zanim się zechce im cokolwiek zarzucić w związku z cowidem, należy zauważyć, że PiS nie rządzi nigdzie poza Polską, a same preparaty zwane szczepionkami są zagranicznej produkcji i wstrzykuje się je nie tylko w Polsce. Jak najbardziej należy zachować zdrowy rozsądek i nim się kierować. Wypada pomyśleć o tym, że gdyby w tej sytuacji władzę posiadali Obywatele Platformerscy, byłoby dość podobnie, a może jeszcze gorzej, niż jest.

  Polubienie

 2. Kościół zachęcał do głosowania na PiS i pomógł im dojść do władzy, to teraz rząd próbuje stosować już przetestowaną technikę i poprosić Kościół o zachęcanie do szczepień. Czy szczepienia są złe czy nie, nie jest do końca tematem posta, ale to, że Kościoł, nie będący rzeszą ekspertów w wirusologii czy biologii, nie powinien się na ten temat wypowiadać, to prawda. Szczególnie, że dojdzie tutaj do manipulacji uczuciami wiernych, bo,, nieszczepiąc się, może zabijają innych, którzy przez nich zachorują”. Martwię się, że przez to np osoby jak moja babcia, której lekarz zakazał się szczepić ze względu na zdrowie, oierwsza ustawi się w kolejce, bo ksiądz jej powie, że to dla dobra ogółu i dobry chrześcijanin powinien niczym męczennik poświęcić się dla innych. O szczepieniach powinni dyskutować naukowcy, nie księża.

  Polubione przez 1 osoba

  1. O szczepieniach powinni dyskutować naukowcy, nie księża. – Całkowicie się pod tym podpisuję. To tak, jakby fryzjer pouczał mechanika samochodowego, co szwankuje w jego samochodzie i w jaki sposób należało by go naprawić.

   Polubienie

 3. Cóż Kościół nie jest tylko oddany i poddany li tylko Bogu, ale i polityce państwa, rządowi. Zatańczy niejeden raz. Niestety. Z faszystami zresztą też. Smutne to wszystko.

  Polubione przez 1 osoba

    1. Trudne czasy nastały. Dzisiaj czytałam, że na parafie i takie w nich rygory i segregację sanitarną naciska sam PREMIER….Uważam, że jest to wysoce prawdopodobne. Szkoda tylko, ze kościół zaczyna się uginać tym wymogom, dzieli wiernych i utrudnia im dbanie o rozwój duchowy oraz życie sakramentalne….Jestem rozczarowana.

     Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s