kontrowersyjne · Recenzje

Big Pfarma & Hipocrisy

Przeglądając wraz z mężem Youtuba w poszukiwaniu muzycznych nowości, natrafiłam dziś na intrygujący oraz niepoprawny politycznie klip szwedzkiej grupy blackmetalowej HIPOCRISY, będący zapowiedzią nowego krążka, który niebawem pojawi się w sprzedaży. Po ośmiu latach przerwy artystycznej, kapela powraca na scenę w wielkim stylu z kontrowersyjnym utworem pt. ,, Chemical Whore”. Do wysłuchania teledysku zachęcił mnie motyw przewodni, jakim jest rola przemysłu farmaceutycznego i jego potężny wpływ na kształtowanie życia społecznego. Gorący i jak najbardziej aktualny temat. Moje zaskoczenie po obejrzeniu teledysku i przetłumaczeniu tekstu – było ogromne. Spodziewałam się jedynie dzikich, satanistycznych ryków i antychrześcijańskich bluzgów. Tymczasem członkowie zespołu jako JEDYNI na świecie odważyli się powiedzieć w dosadny sposób, co tak naprawdę myślą o działalności koncernów farmaceutycznych.
Bohaterami klipu są ludzie, którzy jeden po drugim podchodzą równym krokiem do przedstawiciela BigPfarmy po pigułkę, którą z głęboką wiarą oraz prawdziwym namaszczeniem przyjmują do ust na kolanach, niczym praktykujący chrześcijanin Ciało i Krew Chrystusa. Ten obraz z pewnością oburza uczucia religijne katolików. Mnie jedynie smuci. Pandemia wywróciła ludzkie życie do góry nogami. Medialna propaganda, epatowanie strachem oraz nieustanne podkręcanie emocji sprawiły, że wielu ludzi przestało logicznie i samodzielnie myśleć. Zamiast słuchać swojej intuicji i zdrowego rozsądku, idą po kolejną szprycę, która w magiczny sposób ma sprawić, że nie zachorują, nie trafią pod respirator a pandemia dobiegnie końca. Już nie pamiętamy tego, o czym w zeszłym roku zapewniał nas rząd: „będzie szczepionka, wówczas wrócimy do normalności”. Szczepionki są, Polacy je przyjmują, a pandemia trwa w najlepsze i wciąż zbiera swoje żniwo.


Wydawać by się mogło, że ludzie wierzący w Boga powinni być spokojni o swój los. W końcu sakramenty święte oraz Boże Słowo stanowią dla nich gwarancję, że ich życie (bez względu na okoliczności) jest w dobrych rękach. To jednak tylko teoria, gdyż praktyka pokazuje zupełnie coś innego. Wielu katolików wyznaje Credo w Kościele, przyjmuje Komunię Świętą. Ich wiara w Moc Zmartwychwstałego jest tak wielka, że wychodzą na spotkanie ze Zbawicielem w maseczce zakrywającej usta i nos, a białą hostię przyjmują na rękę w obawie przed zakażeniem. Jednak wiernych świeckich jestem w stanie zrozumieć. Są jedynie posłuszni zaleceniom władzy państwowej oraz kościelnej. Dbają o bezpieczeństwo swoje i bliźnich. Nie rozumiem natomiast hierarchów kościoła, którzy zamiast służyć Bogu (w końcu są Jego Apostołami i szafarzami łask), całkowicie podporządkowali się władzy świeckiej, zaprzeczając tym samym Chrystusowej nauce, którą głoszą płomiennie z ambony. Wierzą bardziej Big Pfarmie, politykom, dziennikarzom i lekarzom, niż Bogu, przez którego zostali namaszczeni oraz posłani do szerzenia Królestwa Bożego na ziemi. Zrzekli się całkowicie władzy Boskiej na rzecz kaprysów i bezprawnych pomysłów władzy świeckiej. Na naszych oczach rodzi się Nowa Religia i Nowy Kościół. Bogiem jest Najświętsza Wola Przemysłu Farmaceutycznego, przykazaniami – wytyczne międzynarodowej Agendy, słowem Objawienia są MEDIA, a drogą do zbawienia – szczepionka.


Grupa HIPOCRISY ujęła to jeszcze lepiej :

Połknij swoją wolność
Połknij swój uśmiech
Połknij swoje zdrowie psychiczne, które pełza i swędzi w środku
Mamy lekarstwo
Mamy twój los
Mamy wszystko, czego chcesz, więc nie musisz znowu myśleć
Od środków botanicznych po narkotyki syntetyczne
Rodzi się przemysł farmaceutyczny
To nie jest o leczeniu
To jest o kontroli
Twoje pieniądze, Twoje zdrowie
Chcą mieć to wszystko na własność
Jesteś chemiczną dzi*ką
Sprawiają, że błagasz na kolanach o więcej
Chemiczna dzi*kaKradną twoje życie, kradną twój umysł
Cokolwiek zostało z twojej duszy
Uzależnimy cię…..

Kochamy twoje pieniądze o wiele bardziej niż twoją litość dla zdrowia
Z naszymi drogimi tabletkami
Kontrolujemy Twój strach
Odłączamy Cię i mówimy Ci, co masz czuć
Myślę, że nie trzeba dodawać nic więcej. To się samo komentuje. Do tego gatunku muzycznego nie przekonam się nigdy, ale jestem pod ogromnym wrażeniem odwagi i szczerości przekazu szwedzkiego teamu. Tym bardziej, że na całym globie dominuje jedyna słuszna narracja, za którą stoją konkretni ludzie o wielkich wpływach i zasobnych portfelach, którzy dbają jedynie o własny interes. Nie jest łatwo wyjść przed szereg i powiedzieć prawdę. Do tego naprawdę trzeba mieć JAJA.
HYPOCRISY: wielki szacun dla Was za ten tekst !!! .

2 myśli na temat “Big Pfarma & Hipocrisy

  1. Jeśli reklama mówi, że po minucie zażywania przechodzi ból gardła, w 5 dni nauczysz się języka, zmarszczki znikną, a po zażyciu pastylki będziesz tańczył na chorej nodze i ludzie w to wierzą, więc wydają krocie na suplementy, w dodatku rzadko kontrolowane, to z naszą kondycją umysłową coś nie tak.
    Serdeczności

    Polubione przez 1 osoba

  2. Słowa piosenki dosyć mocne- ale niestety prawdziwe. Nie do końca rozumiem paragraf o biskupach, ale jeśli chodzi o to, że bóg ochroni nas przed chorobami, to niestety w to nie wierzę- najczęściej ludzie swoją siłą woli potrafią się zawziąć i wyzdrowieć, modlitwa i bóg nie mają w tym niestety zasługi. Ale mniejsza o to, bo nie wiem, czy taki był zamysł tamtej części wpisu.
    Co do koncernów farmaceutycznych, to uważam je za zarazę, która jakimś magicznym zrządzeniem losu zaczyna być bardziej majętna i wpływowa niż rządy poszczególnych państw. Nie raz było tak, że jakaś organizacja, naukowcy, firmy farmaceutyczne wystosowały pismo mówiące, że nagle bezpieczny poziom cholesterolu jest jednak niższy ,,niż do tej pory myślano”, dzięki czemu można było na drugi dzień od tego rozporządzenia przepisać jeszcze większej ilości ludzi leki- a do tej pory jakoś spokojnie sobie żyli i nie narzekali latami na swoje zdrowie. Moja mama jest farmaceutką- w aptekach mają taki system, który wyświetla ostrzeżenie, jeśli leki z jednej recepty będą negatywnie na siebie oddziaływać- takie ostrzeżenie wyświetla jej się codziennie dla conajmniej kilku pacjentów, a lekarze i tak im przepisują takie połączenia leków (dałoby się je zamienić na coś innego, to nie tak, że ten lek jest jedyną opcją). Ludzie są często chorzy przez swój styl życia, a lekarze przepisują na to magiczne pigułki zamiast kazać nam zmienić swój styl życia (zresztą pewnie byśmy ich nie posłuchali- bo liczy sie szybka i łatwa naprawa).

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s