refleksyjnie

Konkurs na największe absurdy 2022 roku uważam za otwarty.

Witam Was serdecznie w Nowym Roku! 🙂

Myślę, że wszyscy zdążyliśmy już naładować nieco baterie po szaleństwie Sylwestrowej Nocy. Część z nas (mimo mało sprzyjającej aury) bawiła się w plenerze na różnych koncertach transmitowanych na żywo w telewizji. Inni z kolei postanowili spędzić ten czas w domu, z najbliższą rodziną oraz przyjaciółmi (ja zaliczam się właśnie do tej drugiej grupy). Kiedyś na imprezach masowych czułam się dobrze. Jednak barwne i nieco szalone czasy licealne już dawno mam za sobą. Dziś nie potrafię się już odnaleźć w zbyt tłocznych i hałaśliwych miejscach. Zdecydowanie wolę domowe zacisze i dobrą zabawę na własnych zasadach. Trzeba jednak oddać panu Kurskiemu, że tym razem przeszedł samego siebie w obsadzie muzycznych gwiazd estrady. Jason de Rulo wychwalający pod niebiosa seks oralny, przebrany za S.P. Violettę Villas młodzian czy znany ze swoich rodzinnych problemów oraz zielonych oczu Zenek Martyniuk – to raczej kiepscy promotorzy „cnót niewieścich” :). Najwyraźniej szef TVP nie zadał sobie najmniejszego trudu, by sprawdzić muzyczny dorobek zaproszonych z zagranicy artystów przed ich angażem….

Dziś postanowiłam sprawdzić co w sieci piszczy. I zupełnie przypadkiem (jak to zwykle u mnie bywa) znalazłam news, który trochę mnie zaskoczył, odrobinę wkurzył i niestety mocno rozczarował. Jeśli nie wiemy o co chodzi, to najczęściej sprawa rozbiega się o pieniądze.
Tak też jest w tym przypadku.
O tym, że jak zawsze na początku nowego roku czeka nas lawina podwyżek, wszyscy doskonale wiemy. Wielu z nas zdążyło już mocno odczuć negatywne skutki gospodarcze trwającej pandemii. Galopująca inflacja sprawia, że coraz mniej towaru ląduje w naszych koszykach. Podczas gdy my – zwykli zjadacze chleba – głowimy się, na czym by tu można zaoszczędzić, światowa finansjera mierzy się z nie lada problemem. Europejski Bank Centralny szuka bowiem nowych motywów na banknoty euro. Jeden z niemieckich europosłów (liberalnej FDP Moritz Koerner) zaproponował na forum, by na banknotach euro znaleźli się założyciele firmy BioNTech -mogunckiej firmy, która wyprodukowała pierwszą skuteczną szczepionkę na COVID-19.

Czytaj więcej :
https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-nowe-banknoty-euro-czy-znajda-sie-na-nich-tworcy-szczepionki,nId,5743490#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

https://wiadomosci.wp.pl/nowe-banknoty-euro-moze-z-podobizna-tworcow-szczepionki-biontech-6721770793520096a

Jak przekonuje niemiecki europoseł – „są to ważne osobistości, których ciężka praca uratowała życie wielu milionom Europejczyków”. Ich droga kariery stanowi „imponującą historię integracji, awansu, przedsiębiorczości, doskonałości naukowej i potencjału otwartego społeczeństwa imigracyjnego”. Czy argument polityka trafi do pozostałych członków Rady EBC? Czas pokaże. Ostateczna decyzja o produkcji oraz wprowadzeniu do obiegu nowych banknotów ma bowiem zapaść dopiero w 2024 roku…..
Światowa gospodarka leci na łeb na szyję, tymczasem banksterzy kłócą się nad wyglądem papierka.
Pozostawiam to bez komentarza……
Konkurs na największy absurd 2022 roku uważam za otwarty.

10 myśli na temat “Konkurs na największe absurdy 2022 roku uważam za otwarty.

 1. Ja tęsknię za sylwestrowymi balami na salach, tańcach do białego rana i okazji do tego żeby wystroić się w super kieckę, ale wiem że jeszcze dłuugo na pewno nie będę miała do tego okazji 😃 Mój sylwester to była naprawdę szaloną noc, z kolką, ulewaniem i karmieniem malucha co godzinę 😅 Mam nadzieję, że Twój był o wiele bardziej przyjemny 😊😊

  Polubione przez 1 osoba

 2. W tym roku te podwyżki nas przygniot, ale i tak rządzący zwalą wszystko na Brukselę, Putina i Tuska, bo jak wiadomo wszystcy są winni tylko nie rządzący. Co do „Sylwestra marzeń”, to czytałem recenzje, bo oglądać tego nie byłbym w stanie. Już samo oglądanie zadowolonej mordy Kurskiego podnosi mi ciśnienie.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Staszek! No co ty gadasz!:) Przecież w życie wchodzi Nowy Ład! 😀 Mój mąż dostanie 700 stów mniej na wypłacie (branża IT). Nauczyciele i policjanci – średnio 400 mniej. Nie inaczej emeryci i renciści. :). Tak więc na naszych oczach wypełnia się słowo Klausa Schwaba : „nie masz niczego i jesteś szczęśliwy”…Czy aby na pewno?

   Polubione przez 1 osoba

 3. Ci artyści na Sylwestra jak najbardziej pasują do cnót niewieścich. Nasz rząd skłąda się ze starszych panów o podwójnej moralności- moja żona ma się odznaczać nienagannymi cnotami niewieścimi, ale moja kochanka ma być szalona i wprowadzać trochę rozrywki do mojego poukładanego życia. I takiej dualności oczekują ci panowie. Stąd ci artyści na sylwestrze.
  Co do banknotu, to może niech lepiej ci geniusze poczekają do końca pandemii, żeby wydawać takie odważne stwierdzenia, jak ,,firma ocaliła tylu Europejczyków”, bo nie da się tego ocenić teraz, nie rozumiem, dlaczego do nich taka logika nie trafia. Poza tym, mimo że jestem raczej sceptyczna co do tego, że to badziewie w ogóle pomogło, to może zamiast założycieli firmy, przedstawilibyśmy na banknocie wizerunek naukowców, którzy to stworzyli? To też nie ma sensu, żeby na banknocie pojawił się ten, kto wystawił kasę, udostępnił laboratorium i pomógł opchnąć produkt. Ważniejszy jest ten, co produkt wymyślił. Cała ta historia ma dużą szansę wygrać konkurs na niedorzeczność roku- zaczęliśmy z przytupem. I to w najgorszym tego znaczeniu.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Myślę, że jeszcze wiele tego typu niedorzeczności przed nami.
   Chociażby kolejny gigantyczny bubel prawny pod nazwą „Polski Wał”….
   Bareizm w czystej postaci.

   Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.