polityka

Kogoś zdrowo popie*doliło!

Wybaczcie kochani ale na trzeźwo i z kulturą słowa w tym przypadku niestety się nie da! Dziś zdumiałam się niewymownie na widok uspokajającego komunikatu pana Kamińskiego odnośnie jutrzejszego, jakże ważnego i podniosłego dnia 10.04. Jak się okazuje – rząd polski wpadł na kolejny „genialny” pomysł: o godz. 8.41 na terenie całego kraju mają zostać włączone syreny alarmowe wchodzące w skład powiatowych i miejskich systemów ostrzegania i alarmowania. Akcja ma na celu oddać hołd tym, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej. Cześć ich pamięci. Osobiście uważam to za poroniony pomysł. Z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze – pamięć o bliskich oraz miłość do nich nosi się w sercu. Nie widzę żadnego sensu w publicznym epatowaniu własnym cierpieniem i zmuszaniu całego narodu do świętowania tejże traumy w nieskończoność. Martwym już w niczym nie pomożemy. Zajmijmy się w końcu żywymi. Po drugie – nie rozumiem idei świętowania narodowych klęsk i tragedii. To nie one budują morale i siłę narodu. I wreszcie – po trzecie: Rząd najwyraźniej zapomniał, że w naszym cudnym kraju znajduje się wielu straumatyzowanych Ukraińcow, dla których dźwięk syren oznacza, że nadchodzi śmiertelne zagrożenie. Naprawdę nie ma innych sposobów na uczczenie tego wydarzenia? Wycie syren może przecież wywołać wśród ludzi panikę oraz zaburzenia w łańcuchu dostaw. Trzeba być totalnym kretynem bez krzty wyobraźni, by zgodzić się na tak chory i absurdalny pomysł!! No ale takich w naszym rządzie niestety nie brakuje…. Na szczęście prezydent mojego miasta stanowczo odmówił przeprowadzenia jutrzejszego testu. Wszyscy Ślązacy mogą więc spać spokojnie nawet do południa…

A Wy? Co o tym myślicie?

17 myśli na temat “Kogoś zdrowo popie*doliło!

    1. „Mąż stanu”? Dobre sobie…Niestety – w sejmie same „zdradzieckie mordy”.. PS. Pracownica Muzeum Warszawskiego jest hejtowana za to, ze nazwała rzeczy po imieniu na swoim profilu. Szkoda, że za kultowe już „zdradzieckie mordy” pewien pan z Żoliborza do tej pory nie poniósł żadnych konsekwencji…

     Polubione przez 1 osoba

 1. Nie wyły syreny na 10-lecie katastrofy to i nie ma potrzeby, aby wyły z okazji 12-lecia. Co nie oznacza, że jak ktoś chce wyć to trzeba mu tego zabraniać. Niech wyje jak nic innego nie potrafi. Wszak wybory się zbliżają to i trzeba „się policzyć”.

  Polubione przez 1 osoba

 2. Zawsze denerwuje mnie odpalanie tych syren z okazji uczczenia jakichś wydarzeń. Przecież ten dźwięk wcale nie kojarzy się pozytywnie, nawet osobom, które nie przeżyły nigdy nalotów.
  I też mam dosyć upamiętniania tragedii narodowych. Zacznijmy się skupiać nad tym, co nam jako narodowi wyszło, zamiast napawać się swoim cierpiętnictwem.

  Polubione przez 1 osoba

 3. Ja myślałam, że obchodzenie miesiecznic to już dosyć spory hołdu – normalni ludzie obchodzą rocznicę a u nas, wiadomo, co miesiąc pochód wojska i takie tam państwowe ukłony w stronę poległych.

  Polubione przez 1 osoba

 4. Szczebrzeszyn, choć w większości PiSowski, na szczęście nie wył, a uchodźcy znajdujący się w moim mieście mogli spać spokojnie. Odnoszę wrażenie że ten pomysł z syrenami był przemyślany żeby tym ludziom dokuczyć. Bo czemu akurat w tym roku?

  Polubione przez 1 osoba

  1. Dokuczyć? Nie sądzę…To zwykły kaprys zdziwaczałego, egoistycznego i cynicznego pana z Żoliborza. Naprawdę nie mogę pojąć, jak przez tyle lat jeden chory umysłowo człowiek trzyma cały naród za jaja….

   Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s