kontrowersyjne

Teoria spisowa czy kolejny rządowy przekręt?

Kochani: nie miałam w planie tego posta, ale nie mogę milczeć w tak poważnej kwestii. Mam nadzieję, że mi wybaczycie i doczytacie ten tekst do końca. Obiecuję, że nie będzie długi. Tradycyjnie na samym dole znajdziecie materiały, na których bazowałam. Z łatwością możecie zweryfikować ich wiarygodność sami. Przy odrobinie czasu oraz minimum chęci. Ocenę tej sprawy pozostawiam Wam. A teraz do rzeczy. Zapewne słyszeliście już o tym, że rząd podjął nie tak dawno decyzję o rozprowadzaniu jodku potasu na wypadek ewentualnego zagrożenia radiacyjnego bądź też użycia przez Putina broni jądrowej (w myśl zasady: przezorny zawsze ubezpieczony). Wspaniale, jak Państwo troszczy się o zwykłych zjadaczy chleba. Biorąc pod uwagę, jak rząd dbał o nas chociażby w kwestii pandemii koronawirusa, do całej tej akcji podchodzę z lekka rezerwą i spora dozą podejrzliwości. Za pośrednictwem mediów poinformowano nas o tym, że:

„Dystrybucja jodku potasu jest standardową procedurą; eksperci dzisiaj nie wskazują na jakiś zasadniczy wzrost zagrożenia radiacyjnego, ale polski rząd, jako rząd odpowiedzialny, woli być przygotowany na każdy, nawet czarny scenariusz”

– pan minister Dworczyk

Osobiście nie wierzę w ani jedno kierowane do nas słowo. Do napisania tego posta poczułam się najzwyczajniej w świecie zobligowana. Bo jestem Polką i pragnę naszego dobra. Tymczasem wiele wskazuje na to, że rząd chce nam wykręcić kolejny szwindel pod przykrywka możliwego wybuchu radioaktywnego. Ta informacja Wam się po prostu należy! Koniec kropka.
Zatem bardzo skrótowo:

1. Jodek potasu produkcji Polfa Tarchomin to lek recepturowy. Nie można więc go rozprowadzać bez recepty i wciskać komu się tylko da. Straży, uczniom, zwykłym obywatelom. Nie można też pompować informacji o tego typu preparatach w mediach. Reklamować, promować, rekomendować. Jest to sprzeczne z prawem farmaceutycznym.

2. Są lekarze, którzy mają co do tego leku spore obiekcje i domagają się od rządu zaprzestania jego dystrybucji…. Przynajmniej do czasu, gdy zostanie podany do publicznej wiadomości skład tego cudownego leku (czytaj: zyskamy pewność, że podanie go populacji jest bezpieczne). Póki co, nie jest on bowiem w PEŁNI znany. Ani lekarzom, ani farmaceutom. Pomyślcie: ludzie z branży medycznej są w temacie zieloni, ale rodzice już dostają ze szkół prośby o zgodę, by jodek potasu mógł podać dziecku jakikolwiek nauczyciel czy szkolna higienistka… Czy to osoba kompetentna? Uważacie, ze to jest normalne?

3. Im dalej w las, tym robi się ciekawiej. Okazuje się bowiem, że lek wyprodukowany przez Polfa Tarchomin jeszcze do maja 2022 nie był zarejestrowany w Polsce. Nie posiadał ZEZWOLENIA na dopuszczenie do obrotu w naszym kraju!! . Produkt warunkowo „dopuścił” (łamiąc prawo farmaceutyczne) sam minister Niedzielski! Jednym świstkiem papieru, tak samo, jak to miało miejsce w przypadku polityki covidowej. Więcej dowiecie się z filmiku, który zamieszczam. Nie jest długi. To krótka acz konkretna rozmowa z lekarzem, który przybliża nieco temat.

4. Kolejna ciekawa i mocno niepokojąca rzecz: Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych to ciało dopuszczające (bądź nie) leki i różnego typu specyfiki medyczne do powszechnego obrotu. To instytucja, która stoi na straży naszego zdrowia oraz życia. Przynajmniej w teorii. Okazuje się bowiem, że ów Urząd NIE POSIADAŁ jeszcze do niedawna KARTY TEGO PRODUKTU!!!!. Ten lek nie widnieje w ich REJESTRZE. Pozwolenie podpisane przez Niedzielskiego (patrz screen) jest po prostu LEWE. To powinno budzić nasz niepokój.

FRAGMENT opisu produktu wrzucony niedawno. Dopuszczony warunkowo w maju. Pozwolenie jest lewe.
Nie widnieje w bazie. Sprawdził to m.in. pan Rafał Piech.
Co ciekawe – leku Tarckomin Polfa
nie ma w aptekach.

5. Nie jest znany (podany do publicznej wiadomości) podmiot odpowiedzialny, zaś pracownicy Urzędu pokrętnie się tłumaczą lub….odsyłają petenta po informację do rządzących. Po prostu umywają raczki. Dla tych, którzy nie do końca ROZUMIEJA powagę sytuacji – słowo wyjaśnienia: brak podmiotu odpowiedzialnego oznacza, że gdyby ten lek komukolwiek z nas zaszkodził, nie ma jak dochodzić od producenta odszkodowania. Bo i do kogo kierować roszczenie? Kogo pozywać?

6. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. A konkretniej – o finansowe powiazania z koncernami farmaceutycznymi. Tak jak mówię: nie oceniam. Poddaje temat waszej wnikliwej analizie. Wierzę w Wasz intelekt i apeluję o jedno: o zdrowy rozsądek…

ŹRÓDŁA:

https://www.facebook.com/Napromieniowani/

https://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/7,101458,28956775,jak-dziala-jodek-potasu-w-razie-zagrozenia-tabletki-trafia.html

https://urpl.gov.pl/pl

https://www.polfa-tarchomin.com.pl/informacja-o-produkcie-jodek-potasu-tzf/

„Z uwagi na zaistniałą sytuację związaną z toczącymi się działaniami zbrojnymi na terytorium Ukrainy, Minister Zdrowia, celem zabezpieczenia społeczeństwa przed zagrożeniami wydał na podstawie art.4 ust.8 ustawy z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne, decyzję nr DOP/00280/22, wyrażającą zgodę na czasowe dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego- Jodek Potasu TZF, którego wytwórcą jest spółka Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne „Polfa”.

10 myśli na temat “Teoria spisowa czy kolejny rządowy przekręt?

 1. Przy szczepionkach na covid niejednokrotnie pisałem że wiele osób zarobi na strachu obywateli i tu twierdzę że będzie podobnie. Coś mi mówi że niebawem znów będzie atmosfera strachu i ten „cudowny środek” zacznie rozchodzić się jak świeże bułeczki, a grupce ludzi konta w banku zaczną pęcznieć. Pewne jest natomiast jedno, że nawet gdyby pojawiło się jakieś REALNE zagrożenie, to ja niczego rozprowadzanego przez rząd do ust nie wezmę, tylko załatwię sobie sprawdzony środek. Ostatnie lata nauczyły mnie nie ulegać panice, nie wierzyć mediom ani rządzącym nami kreaturom, ani nie wierzyć w cudowne środki. Już w tych którzy uwierzyli w magiczne szczepionki pompują kolejne dawki, mimo że wcześniej twierdzili że na dwóch się skończy.

  Polubione przez 2 ludzi

 2. Nie wiem,czy szczepionki na covid dzialaja przyjelam dwie i faktem jest,ze od tego momentu jestem ciagle zmeczona,wyniki mam super.Nie chce juz zadnych szczepionek,jodkow i innych wynalazkow.Moze zamiast jodku potasu zainteresowali by sie,czym ludzie maja ogrzewac mieszkania,nie znam tematu,nie orientuje sie,nie mam wyksztalcenia medycznej,ani farmacéutica ego,ale intuicja mnie nie myli i w tym wypadku mowie dosc szczepionki,jodkom,etc….

  Polubione przez 1 osoba

 3. Obowiązkiem sprawujących władzę, jest zadbanie o bezpieczeństwo społeczeństwa poprzez działania odsuwające groźbę wybuchu dowolnej wojny w Polsce, także konwencjonalnej, a nie jej prowokowanie. Namiestnicy na Polskę czynią wszystko, aby tej wojny nie uniknąć i nie mieć się czym bronić przed ewentualnym atakiem. I to dopiero jest szwindel!

  Polubione przez 1 osoba

   1. Po zmianach ustrojowych, w Polsce miało miejsce polowanie na czarownice. Nazywało się to lustracja. Dowolne próby rozliczenia obecnych za ich przewinienia, mimo, że kara im się należy raczej nie będą skuteczne. Ręce myją się wzajemnie.

    Polubienie

  1. ” Namiestnicy na Polskę czynią wszystko, aby tej wojny nie uniknąć i nie mieć się czym bronić przed ewentualnym atakiem”.

   Wygląda na to, ze polscy namiestnicy nie służą Polsce i Polakom. Nasuwa się zatem pytanie: „KOMU?”. O czyj interes dbają? Kto im płaci za niszczenie nas?

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.