POLECAM W WOLNEJ CHWILI


Od zawsze byłam molem książkowym. W dawniejszych czasach lubiłam sięgać po lekkie i przyjemne pozycje (jak np. romanse, książki obyczajowe, przygodowe oraz niektóre fantasy, jak choćby znana wszystkim seria „Harry Poter…” czy dzieła J.R.R. Tolkiena). Upływ czasu zmienił moje literackie gusta na nieco bardziej wymagające i wyszukane. Od dobrych kilku lat namiętnie czytam reportaże, biografie, niektóre publikacje naukowe oraz literaturę FAKTU dotykającą różnej tematyki. W tej sekcji pragnę wszystkim kochającym książki polecić te pozycje, które w mojej ocenie są naprawdę godne uwagi. Życzę Wam wszystkim miłej lektury! 🙂

#YEONMI PARK – „PRZEŻYĆ”

Yeonmi Park jeszcze do niedawna była wzorową córką północno – koreańskiego reżimu. Kochała przywódcę, nie zadawała niewygodnych pytań i nie rozmyślała nad sensem dyktatury w jej rodzinnym kraju. Jej życie zmieniło się nieodwracalnie, kiedy pirackie płyty DVD nie tylko pokazały jej inny świat, ale spowodowały ciąg tragicznych zdarzeń w życiu jej bliskich. Na łamach książki dzielna dziewczyna dzieli się ze światem całą prawdą o życiu w Korei oraz swoją długą i bolesną drogą ku wolności.
MOJA OCENA: 10/10.

# T. MATKOWSKI – „BIAŁA MAFIA”

Pozycja obowiązkowa (zważywszy na trudną obecnie sytuację w służbie zdrowia). Najbliższa pozycja na mojej liście.
Z tytułową „białą mafią” każdy z nas prędzej czy później musi się zetknąć. Wielu już się zetknęło, a jest to często doświadczenie traumatyczne.
Książka ta zawiera porady praktyczne, jak się zachować. Na co zwracać uwagę. Jak kompletować informacje o leczeniu. Jak uzyskać odszkodowanie za błędy lekarskie. I wiele innych pożytecznych informacji.
Zawiera też wnioski ogólniejsze – co powinniśmy, jako społeczeństwo – zrobić, aby zreformować, zmienić, zburzyć ten ponury świat i zbudować nowy, który nie będzie już białą mafią, a stanie się przyjaznym, życzliwym i empatycznym środowiskiem, w którym łatwiej i przyjemniej będzie nam walczyć z chorobą.

POLECAM.


# W. SUMLIŃSKI / T. BUDZYŃSKI – „ZAPIS ZARAZY”

Historia, którą opowiadają dziennikarz śledczy Wojciech Sumliński i major ABW Tomasz Budzyński, to nie tylko unikalny dziennik zarazy i opowieść o naturze zła ujawniającego się w sytuacjach ekstremalnych, ale przede wszystkim przedstawienie odpowiedzi na pytania, które dotąd pozostawały bez odpowiedzi. W swoim śledztwie, prowadzonym w myśl sentencji hokeisty wszechczasów, Wayna Gretzkyego „/podążaj tam, dokąd zmierza krążek, a nie tam, gdzie, jest/” autorzy odsłaniają opatrzone klauzulą tajności materiały i nieznane opinii publicznej fakty ujawniające prawdę o świecie, w którym nic nie jest tym, czym się wydaje, zmuszające do spojrzenia w nowym świetle na tajemnicę globalnego dramatu i gigantycznego kłamstwa uznawanego za zbyt prawdziwe, by o nim opowiadać.
Aż do tego momentu…
Więcej nie zdradzam
NASZA OCENA: 10/ 10.
TRZEBA

#PAWEŁ RESZKA – „JAK NAS OSZUKUJĄ WIELKIE FIRMY”

Kolejna pozycja na dzisiejsze czasy.
O książkach pana Pawła dowiedziałam się dzięki księgarni internetowej LEGIMI, kiedy to w pierwszej fazie pandemii z racji całkowitego lockdownu – zainwestowałam w CZYTNIK.
Powyższa książka to zapis rozmów, które Paweł Reszka, jeden z najlepszych polskich dziennikarzy śledczych, przeprowadził z kilkunastoma pracownikami albo byłymi pracownikami największych renomowanych banków, firm doradztwa finansowego i towarzystw ubezpieczeniowych. Z tych rozmów wyłonił się jednoznaczny obraz: w instytucjach finansowych każdego z nas starają się oszukać. To nie są jednostkowe przypadki naciągania klientów – to system. System, który działa od samej góry – prezesów banków i rad nadzorczych, do samego dołu – czyli zwykłych sprzedawców. System jest prosty: żyjemy z prowizji, więc wciskamy klientowi wszystko ‒ począwszy od niepotrzebnego ROR-u, kredytu, którego nigdy nie spłacisz, po polisolokaty, na których można tylko stracić.(…).

Paweł Reszka ‒ jeden z najwybitniejszych polskich dziennikarzy śledczych i politycznych, laureat wielu nagród. Pracował w „Rzeczpospolitej”, „Dzienniku”, teraz jest związany z „Tygodnikiem Powszechnym”. Współautor (razem z Michałem Majewskim) bestsellerowych książek Daleko od Wawelu i Daleko od miłości, pokazujących kulisy Pałacu Prezydenckiego za kadencji Lecha Kaczyńskiego i rządów Donalda Tuska.

TRZEBA.

#MICHAŁ KRZYMOWSKI – „JAROSŁAW KACZYŃSKI. TAJEMNICE KACZYŃSKIEGO. PORTRET NIEPOLITYCZNY”

Ta książka z polityką wbrew pozorom niewiele ma wspólnego. To obraz znienawidzonego przez wielu polityka, jednocześnie pod wieloma względami nieznanym.
To historia o człowieku, który jak my wszyscy kryje w sobie wiele tajemnic i sprzeczności. Bohater z jednej strony jest charyzmatycznym przywódcą, brutalnym i pewnym swoich przekonań, a z drugiej – to człowiek czuły, tęskniący za akceptacją, uległy wobec kobiet i uciekający w samotność.
Jarosława Kaczyńskiego – portret niepolityczny to opowieść o wszystkim, co w jego życiu ważne. O miłości do mamy, dla której był gotów do największych poświęceń. Patriotyźmie. Historii. Tradycji. Ale też o zemście, potrzebie dominacji i sile przywództwa.
MOJA OCENA: 7/10.

# „LAWENDOWA MAFIA” – Ks. Dariusz OKO

Wstrząsająca, odważna i bardzo potrzebna książka, w której ks. Dariusz Oko, profesor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, podejmuje próbę rzucenia światła na działająca w Kościele homoseksualną, lawendową mafię, która niczym ukryta choroba toczy Kościół. Ukazuje ogrom zła, którego dopuszcza się wielu kościelnych hierarchów w Polsce i na świecie. Padają konkretne nazwiska, pełnione funkcje, daty i źródła. Na kartach książki poznajemy w sposób niezwykle wyraźny mechanizm działania homolobby w Kościele i nieudolne jak dotąd próby jego oczyszczenia.
https://www.youtube.com/watch?v=3jGAhiTGt-s
Moja ocena: 10/10
TRZEBA!

# IAN SINCLAIR – „SZCZEPIENIA – NIEBEZPIECZNE, UKRYWANE FAKTY

Kolejna pozycja naukowa poruszająca problematykę szczepień. Rzetelna, napisana prostym językiem publikacja opowiada fakty i mity na temat szczepionek. Oprócz znanych nam wiadomości na ten temat, autor ujawnia na stronicach swojej książki także informacje niewygodne dla koncernów farmaceutycznych (poparte naukowymi dowodami, badaniami, wykresami oraz ekspertyzami), które się przed nami ukrywa. Publikacja jest o tyle ciekawa, że odwołuje się wyłącznie do wiedzy oraz doświadczeń plejady znanych i szanowanych w środowisku medycznym lekarzy, którzy opowiadają się przeciwko szczepieniom.


” Prowokacja utajonego wirusa uważana jest za niebezpieczną ewentualność każdej procedury szczepień. (Leon Chaitow)
Wszystkie szczepienia powodują efekt wprowadzania trzech wartości krwi w strefę charakterystycznej dla raka i białaczki. (…) Szczepionki wytwarzają skłonności do zachorowań na raka i białaczkę. (Prof. L. C. Vincent)
Sami wywołujemy choroby i sami zmierzamy w kierunku masowych zachorowań na raka oraz do uszkodzeń mózgu poprzez używanie szczepionek. (Prof. Leon Grigorski)
W przypadku dzieci ryzyko szczepień jest o wiele większe niż ewentualne korzyści z niego płynące. (Dr Carlton Fredericks)

To jedynie kilka z wielu odkrytych przed nami tajemnic. Książka naprawdę otwiera oczy.
POLECAM

Moja opinia: 10/10

Jak dalej potoczy się wojna na Ukrainie? Jak to wpłynie na Polskę? Czy powinniśmy się obawiać ataku ze strony Rosji? Na te i inne pytania próbuje odpowiedzieć Dr Bartosiak – polski prawnik, adwokat, ekspert do spraw geopolityki i strategii, były dyrektor Programu Gier Wojennych i Symulacji w Fundacji Pułaskiego oraz Senior Fellow w Potomac Foundation w Waszyngtonie.

link:

Dr Bartosiak o konflikcie na Ukrainie

Pandemia Covid otworzyła puszkę Pandory. Mamy poważny kryzys, który mocno poglębił konfikt rosyjsko-ukraiński. Drożyzna coraz mocniej daje się nam we znaki siejąc spustoszenie w naszych portfelach. Co nas czeka w najbliższych latach? Jak bardzo zbiedniejemy? Odpowiada gość programu, Sławomir Mentzen – prezes Kongresu Polskiego Biznesu, wiceprezes KORWiN, Rada Liderów Konfederacji, doradca podatkowy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.