refleksyjnie

Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj. Czyli jak żyć w czasach kryzysu energetycznego.

Jeszcze nie tak dawno naczelny wódz Unii Polsko – Ukraińskiej (lub jak kto woli- Rzeczpospolitej Obojga Narodów) gorąco nas zapewniał , że „nikt nie będzie siedział w zimnym mieszkaniu”. Rząd sprowadzi bowiem wystarczającą ilość węgla z zagranicy, a nawet dorzuci do niego dopłaty, byśmy czasem nie poszli z torbami. Jak dodał przewielebny Yaro – „wraz ze wzrastającą ilością importowanego surowca mają także spadać ceny”. Czy musiało do tego dojść? Teoretycznie nie. Jednak mamy to co mamy, gdyż dopuściliśmy do władzy ludzi, którzy nie dbają o nasz interes, tylko o własna dupę. I nie odnoszę tych słów jedynie do frakcji rządzącej, gdyż proceder wyprzedawania polskiego majątku trwa już od bardzo wielu lat. Prywatyzacje, zmniejszanie wydobycia, zamykanie kopalń to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Konia z rzędem temu, kto mi wyjaśni, dlaczego kraj który od zawsze węglem stoi – drenuje własny przemysł, sprzedaje własne bogactwa naturalne, by potem je ściągać zza granicy kilkukrotnie drożej? Przykro mi to mówić, ale rządzą nami ludzie z polskim obywatelstwem będący na usługach obcego kapitału. Parszywe, skorumpowane do cna komuchy, karierowicze, unijni pucybuci i zwykli zdrajcy.

Wracając jednak do głównego wątku: Zima coraz bliżej, a wyngla ni ma. Z drewnem też zresztą coraz gorzej. Na to wszystko nakłada się bijąca rekordy inflacja oraz kryzys energetyczny – efekt trwającego wciąż konfliktu na Ukrainie. Sytuacja jest naprawdę dramatyczna. A co robi nasz rząd? Zasypuje nas kolejnymi obietnicami bez pokrycia oraz garścią „mądrych rad”: zbierajcie chrust, obniżcie temperaturę w mieszkaniach (to naprawdę zdrowe), zrezygnujcie z iluminacji świetlnych, zabaw sylwestrowych, palcie czym się da (poza oponami rzecz jasna, gdyż to źle się kojarzy). Tymczasem na polityczne konta bankowe wpływają kolejne w tym roku premie z całkiem pokaźną sumą… Na miłość boską! Naprawdę Was to nie rusza?! Co jeszcze musi się stać, byśmy się w końcu porządnie wkurzyli i wywieźli tych pasożytów na taczkach w samych slipach???? Wtrącili do więzień , gdzie tak naprawdę jest ich miejsce? Naprawdę myślicie, że wylewając w internecie (choćby na takim facebooku) wiadro pomyj i tonę inwektyw pod adresem tych hochsztaplerów – zmienicie ten kraj?

Strasznych czasów dożyłam. Nie tak dawno trafiłam za pośrednictwem Facebooka na wpis, który dosłownie mnie załamał i pozbawił resztek wiary w mądrość i solidarność Polaków. Już piszę dlaczego. Pewien człowiek (zapewne rolnik) dokonał kalkulacji, z której wynika, że jeśli zacznie opalać zbożem zamiast węglem, drewnem czy eko-groszkiem, to zminimalizuje swoje koszty nawet o połowę.… Dobrze facet kombinuje. W końcu jakoś żyć trzeba. Reakcja internautów? zdziwienie (to tak można?!) oraz śmiech. Głupi rechot z czyjegoś dramatu!. Normalnie ręce opadają…..Jakim trzeba być człowiekiem, żeby publicznie naśmiewać się z tego, że ktoś walczy o przetrwanie zimy przez palenie zbożem, czy nawet…..końskim łajnem? Wreszcie kim trzeba być, żeby aż do tego stopnia upodlić swoich rodaków, rozkraść co się da i sprzedać za trzydzieści srebrników swoją ojczyznę?!

PS. Uwaga, uwaga!
Mała aktualizacja. Podaję za Facebookowym profilem @Dogmat karnisty: Jarosław Kaczyński jakiś czas temu stwierdził: „Trzeba w tej chwili palić wszystkim, no poza oczywiście oponami i tym podobnymi rzeczami, (…) nie jakimiś rzeczami szkodliwymi, bo po prostu Polska musi być ogrzana”. Powyższy cytat jest odpowiedzią na pytanie, w którym wskazywano na rygorystyczne przepisy antysmogowe uderzające w najbiedniejszych i ograniczające palenie drewnem (o czym już w poście wspomniałam). Pewien mężczyzna wziął sobie do serca radę prezesa i postanowił z „dyspensy” wielebnego naczelnika Yaro skorzystać. Niestety, pech chciał, że ów jegomość został przyłapany przez Straż Miejską podczas palenia w piecu odpadami. Jak można się domyśleć – mężczyzna za ów występek mandatu nie chciał przyjąć. Argumentacja Kowalskiego (umocowana medialną wypowiedzią samego prezesa PIS) nie przekonała mundurowych, co oznacza, że sprawa znajdzie swój ciąg dalszy w sądzie…. Ja pindolę….w jakim my kraju żyjemy? Jak myślicie? czy zdesperowany Kowalski powinien ponieść odpowiedzialność karną za ten czyn?. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

9 myśli na temat “Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj. Czyli jak żyć w czasach kryzysu energetycznego.

  1. Okrutne, żeby bardziej opłacało się palić zbożem niż „typowym” opałem… może to jakiś żart?
    Ja już czasami nie odróżniam tego, co ludzie wypisują dla śmiechu, od faktów. I przestaję mówić, dosłownie milczę, coraz częściej milczę i zastanawiam się – jak to się stało, że świat zabrnął w takie miejsce?

    Polubione przez 1 osoba

  2. Nie widziałem na Facebooku wpisu o paleniu ziarnem. Szczerze wątpię, aby tego rolnik dokonał. Zgadzam się z Twoją opinią z jednym zastrzeżeniem, czyli wskazywaniem na komuchów. Komuchy realizując swoje idee, powinny nacjonalizować, a nie wyprzedawać polski majątek w dowolnej jego postaci. Od lat dopuszczają się tego zdrajcy naszego kraju – sługusy obcego kapitału.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.